Biztonsági emberek vették át az irányítást több napra az egyik dunaújvárosi erőműben
Egy jogvita vezethetett oda, hogy májusban biztonsági emberek jelentek meg az egyik dunaújvárosi erőműnél, és több napon keresztül akadályozták a működést.
Nem született döntés arról, hogy Andor Lászlót, az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank igazgatóságának tagját jelöli az Európai Bizottság magyar tagjának Bajnai Gordon miniszterelnök - közölte Mesterházy Attila az MTI megkeresésére szerdán.
Az MSZP parlamenti frakcióvezetője a sajtóból értesült arról, hogy a kormányfő Andor Lászlót jelölné az Európai Bizottság magyar tagjának. Az InfoRádió szerdai értesülése szólt így.
A rádió értesülését Budai Bernadett kormányszóvivő nem kommentálta, csak annyit mondott, hogy Bajnai Gordon egy héten belül bejelenti Magyarország jelöltjét a biztosi posztra.
Az MSZP elnöksége három tagú bizottságot bízott meg, hogy tárgyaljon Bajnai Gordon miniszterelnökkel a biztosjelöltről, és hallgassa meg a szóba jöhető politikusokat. A bizottság tagja Lendvai Ildikó pártelnök, Szekeres Imre elnökhelyettes és Mesterházy Attila frakcióvezető.
A testület tagjai a múlt héten már tárgyaltak a kormányfővel, ám a keddi elnökségi ülésen - az előzetes hírek ellenére - nem került szóba a téma.
Egy jogvita vezethetett oda, hogy májusban biztonsági emberek jelentek meg az egyik dunaújvárosi erőműnél, és több napon keresztül akadályozták a működést.
Az M100-nak 2021-ben egyszer már nekifutottak.
Az amerikai elnök a bűnözőknek is hadat üzent, miután egy kormányzati alkalmazottat támadás ért.
Megvédte a kormány egyedi döntéseit a külügyminiszter.
Vasárnap este történt a tragédia.