Rakétagránáttal támadtak a szíriai kormánypárt irodájára

Legalább két rakétagránát csapódott be vasárnap hajnalban Damaszkuszban a kormányzó Baasz párt irodájába - közölték szemtanúk.

  • MTI MTI
Rakétagránáttal támadtak a szíriai kormánypárt irodájára

Füst száll fel az épületből, és tűzoltók érkeztek a helyszínre. A rendőrség lezárta azt a teret, ahol a pártiroda épülete található. Egy szemtanú elmondta, hogy a becsapódás idején az épület javarészt üres volt. A támadók feltehetően így akartak üzenni a damaszkuszi rezsimnek. Ez volt az első ilyen támadás a fővárosban a nyolc hónapja kezdődött szíriai rendszerellenes megmozdulások óta.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.