Ismét rálőttek az oroszok a harkivi kísérleti reaktorra

Az ukrán hatóságok még nem tudták felmérni a károkat.

  • hvg.hu hvg.hu
Ismét rálőttek az oroszok a harkivi kísérleti reaktorra

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

Ismét orosz tűz alá került a harkivi Fizikai és Technológiai Intézet nukleáris kutatóreaktora – számolt be szombat este a Kyiv Independent.

A független lap rövid posztjában az állami szervekre hivatkozva csupán annyit írt, hogy az ukrán hatóságok még nem tudták felmérni a kár mértékét a folyamatos orosz ágyúzás miatt.

Tűz alá vettek egy kutatóintézetet Harkivban, ahol egy kísérleti atomreaktor is található

Találat érte a reaktor épületét, a sugárzás szintjének növekedését nem tapasztalták.

(Címlapképünk Harkivban készült.)

Mandalórik, ragadozók, mutánsok, kalózok – több tízmilliárd dolláros iparág a cosplay, és messze még a csúcs

Mandalórik, ragadozók, mutánsok, kalózok – több tízmilliárd dolláros iparág a cosplay, és messze még a csúcs

Továbbra is tömegeket vonz Budapesten is, hogy belebújjanak kedvenc mesefigurájuk bőrébe, és egy-egy napra elszórakoztassák egymást a hasonszőrűekkel. A budapesti Comic Conon jártunk, ahol sorjáztak a lelkes kezek által készített páncélok és jelmezek, felbukkant az összes várható figura, összességében mégis a kalózok hagyták a legmélyebb nyomot. Olyan terepet jártunk be, amely minden érintett megelégedésére rohamosan fejlődik.