220 ezer embert kellett már a franciaországi tűz miatt evakuálni

Eddig 93 tűzoltó sérült meg a tűz oltása közben.

  • HVG

Újabb négyezer ember evakuálását rendelték el a hatóságok a Bordeaux-tól nyugatra tomboló hatalmas erdőtűz miatt – írja az AP.

A tűzoltók az éjjel a tüzeket helyben tartották, azonban arra hívták fel a figyelmet, hogy megfékezni egyelőre még nem tudták, a növekvő hőmérséklet, illetve a feltámadó szél miatt lehetséges, hogy tovább fognak terjedni.

A múlt hét óta tomboló tűzvész eddig egy Párizsnál négyszer nagyobb területet pusztított el, és 220 ezer embert kényszerített otthona és nyaralója elhagyására és már 42 ezer hektárnyi erdő elpusztult az ország délnyugati részén. Eddig 93 tűzoltó sérült meg a tűz oltása során.

Az oltáshoz légi eszközöket is bevetettek, köztük egy cseh és egy szlovák Black Hawk helikoptert, három tűzoltó helikoptert és egy Air Tractor repülőgépet, valamint egy A400M katonai repülőgépet, amelyek oltóanyagot zúdítottak a területre.

https://www.youtube.com/watch?v=GkizXb2CJW0

Az AP felvételén jól látható, ahogy a helikopterek a tengerből vesznek ki vizet az oltáshoz.

https://hvg.hu/vilag/20260727_erdotuzek-europaban-galeria

Nyitóképünkön az egyik oltóhelikopter. Fotó: AP News videó.

Hozzászólások