Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ CÉGAUTÓ

Mazda3 teszt: hatoska nagy étvággyal

2010. március 11., csütörtök, 21:12 • Utolsó frissítés: 2010. március 11., csütörtök, 22:03
Szerző: Biró Csongor


Címkék: Mazda3; teszt; mazda 3 teszt; Mazda teszt; i-stop;

Semmi bajom a Mazda3 szedánnal, de a kétliteres motor még az i-stoppal sem kellene: lomha és iszákos. Az autó az előnyére változott, sokkal szebb lett, mint versenytársaihoz szürkült elődje. A négyajtós változat erősen emlékeztet a hatosra.

 

A Mazda saját tesztjei azt mutatják, hogy a 2,0 literes motor i-stop technológiája jelentősen hozzájárul az akár 14 százalékos, azaz 100 kilométerenként 1,1 literes, üzemanyag-megtakarításhoz a korábbi 2,0 literes Mazda3 modellhez képest. Én nem tudom, hogy a korábbi kétliteres mennyit fogyasztott, de azt igen, hogy az új elég sokat. A 10 literes átlagtól csak az mentett meg, hogy negyed tankkal vittem az autót és úgy is kérték vissza. Minden centin meggondoltam, hogy gurulok, vagy gázt adok. Többnyire gázt adtam és gurultam, nem előztem és autópályán sem mentem a megengedett sebesség fölött. Dugóban araszolva szépen és valóban gyorsan, biztonságosan és rángatás nélkül dolgozott az i-stop. A végső elszámolásnál nem is lett magas a fogyasztás. A háromszáz kilométeres tesztelés során 8,6 litert fogyasztott 100 kilométerenként átlagban az autó, vegyes (város és országút) és téli üzemben. Csak dicsérni tudom az i-stopot, de közben a saját vállamat is veregetem. Az emberi tényező ebben az esetben többet nyomott a latba.

 

Fotó: Autómenedzser

Amikor szúrós tekintettel közöltem az adatot, a mazdások megkönnyebbülten sóhajtottak fel: hisz ez egy fantasztikusan jó eredmény. Én megnyugodtam, de a Mazda3 vásárlók jobban teszik, ha a kisebb és gyengébb benzinessel vagy dízelmotorral választják az autót.

A Mazda3 kényelmes autó, ergonomikus a műszerfala, új a kormány (a CX-7-ből ismerős), a középkonzol, de akárcsak az elődben, vörösben izzik a műszerfal és a sebességmérő. A kátyúkon kíméletes az egyébként sportos futómű, a váltó és a kormányzás precíz, ahogy azt egy Mazdától elvárjuk. Jó vezetni, kanyarokban stabil, nagyobb gáznál halljuk a kipufogó hangját, egyébként nagyon halk az autó.

Biztonsága példás, a blokkolásgátló fékrendszer (ABS) és a dinamikus menetstabilizátor (DSC) alapfelszereltség minden új Mazda3-ban. A keréknyomás-ellenőrző rendszer automatikusan figyelmeztet, ha lecsökken az abroncsnyomás, a fűthető szélvédő pedig nem csupán kényelmes, de jelentősen csökkenti a nehézkes kilátás okozta balesetek esélyét. Nem gondoltam volna, hogy március közepén még hasznát veszem, de a kései havazások után könnyebb volt az elindulás. Este, főleg esőben azonban zavaró a szélvédőben futó fémszálakon megtörő fény. Az utastérben 8 légzsák képezi alapfelszereltség részét, a fejtámlák kialakítása a hátsó ütközések okozta sérülések csökkentését szolgálja.

Műszaki adatok és képek az Autómenedzser.hu autós portálon.

 

« vissza az első oldalra

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:

Nissan cégautók – Ideális jelöltek a munkára (x)
Nissan cégautók – Ideális jelöltek a munkára (x)

A NISSAN különleges modellválasztéka a cégautó üzemeltetők számára is tartogat ideális jelölteket. Többek között különösen népszerű flottaautók a Qashqai, a Navara és az NV200 modellek.

Véleménye van? Ossza meg velünk!


Mazda3 teszt: hatoska nagy étvággyal




  Másolat Önnek


HIRDETÉS
MINDEN TESZT

Alfa

Ariel

Audi

BMW

Cadillac

Chevrolet

Chrysler

Citroen

Dacia

Dodge

Fiat

Ford

Honda

Hyundai

Infiniti

Isuzu

Iveco

Jaguar

Jeep

Kia

Lancia

Land

Leier

Lexus

Maybach

Mazda

Mercedes-Benz

Mini

Mitsubishi

Nissan

Opel

Peugeot

Porsche

Renault

Rolls-Royce

Saab

Scania

Seat

Skoda

Smart

SsangYong

Subaru

Suzuki

Toyota

Volkswagen

Volvo

Wiesmann

VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X