Az atlatszo.hu friss posztja szerint az adatigényléses pert egy éve azért indították el a Magyar Villamos Művek Zrt. ellen, hogy a társaság a korábbi cégvezetés felelősségét ne takargassa tovább.

"Az állami vagyonnal való felelős gazdálkodás az esetek túlnyomó többségében az átláthatóságot és a nyilvánosságot követeli meg, egy állami cégnek is lehetnek ugyanakkor olyan, a jogszerű üzleti tevékenység körébe tartozó érzékeny adatai, amelyek közzététele veszteséget okozna számára. A megkapott jelentésekből egyértelműen kiderül ugyanakkor, hogy a jelen ügyben az MVM nagyrészt nem jogszerűen próbálta titokban tartani a vizsgálati dokumentációt" - olvasható a honlapon.
Alatta pedig egy hat tételből álló, dokumentumokkal alálinkelt felsorolás, ami igazolja a perre menő szervezet igazát.