Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Húszmilliárd forintot vártak, de ennél valószínűleg egy-két milliárdal kevesebb folyik majd be a büdzsébe a népegészségügyi termékadóból - írja a Világgazdaság.
A tervezettnél várhatóan 1-2 milliárd forinttal kevesebb bevétel folyik be a költségvetéshez a népegészségügyi termékadóból, az úgynevezett chipsadóból - írja a hétfői Világgazdaság.
A lap szerint a cégeknek az idén 20 milliárd forintot kellene befizetniük, de a Nemzeti Adó- és Vámhivatal adatai alapján ennél kevesebb bevétele lesz a büdzsének.
Jelenleg kilencféle termék tartozik az adó hatálya alá, de egy új törvényjavaslat kiterjesztené a termékadót új típusú energiaitalokra is.
Az indítvány a korábbinál több alapanyagot vonna be a körbe, ennek ellensúlyozására viszont csökkentené az energiaitalok adójának mértékét - olvasható a cikkben.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?