Az Európai Unió kiemelten kezeli a járvány elleni védekezést, a spanyolországi esetén kívül éles helyzet eddig nem volt a tagállamokban - közölte Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár.
Magyarországon a Nemzeti Biztonsági Laboratórium révén mind a diagnosztika, mind pedig az egyéb kapacitások rendelkezésre állnak egy esetleges vírusfertőzés kimutatására és kezelésére - tette hozzá.