Az Intel fejlesztőrendszerekkel támogatja a hazai felsőoktatást

1 perc

2005.06.15. 12:01

Az Intel egy-egy 10 ezer dollár értékű fejlesztőrendszert adományozott a győri Széchenyi István Egyetem, illetve Budapesti Műszaki Egyetem számára, a jövő informatikus nemzedékének képzését támogatandó.

Magyarországon az Intelnek nem ez az első jelentős adománya: 2000-ben a Budapesti Műszaki Főiskolán átadott egy informatikai laboratóriumot. A cég az idén további fejlesztőrendszerekkel kívánja segíteni a győri Széchenyi István Egyetem, és a Budapesti Műszaki Egyetem hallgatóit. Az előbbi két PXA fejlesztőrendszert, míg utóbbi két PXA, két IXP425 fejlesztőrendszert, valamint két Windows CE Platform builder rendszert kap. Az informatikus hallgatók az adományok révén könnyebben ismerkedhetnek meg az egyre inkább elterjedő kis fogyasztású és nagy sebességű, 32 bites beágyazott architektúrákkal. E keresett ismeretek elsajátítása jelentősen megnöveli piaci értéküket, s javítja elhelyezkedési esélyeiket.

A fejlesztőrendszerek segítségével emellett az egyetemi tanszékek, külső együttműködések keretében új alkalmazásokat, illetve megoldásokat is képesek lesznek előállítani távközlési, vagy akár oktatási célokra.

Jeff Clark, az Intel EMEA EU-régiós vezetője elmondta: „Az Intel számára az egyik legfontosabb feladat az jól képzett, megfelelő szaktudású utánpótlás nevelése. Ennek érdekében több oktatási programot is indítottunk, támogatva a kelet-közép-európai régiót, így Magyarországot is."

Dr. Keresztes Péter, a győri Széchenyi István Egyetem professzora elmondta, hogy az iskola jogelődjének, a Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskolának alapításától kezdve egyik fő oktatási területe a telekommunikáció volt. Ahogyan az évek során a felsőoktatásban csökkent a specializáció, fejlődött az informatika, a távközlés, és - nem utolsósorban az Intel tevékenységének köszönhetően - a mikroelektronika, úgy fejlődött ki a villamosmérnök új típusa, és egy új fakultás, a mérnök-informatikus szak. Az idő bizonyította, hogy az Intel termékeivel érdemes megismerkedni, mert az alkalmazásukkal kapcsolatos mérnöki tudás hosszú távon kamatozik, még akkor is, ha maguk a termékek szédületes tempóban változnak és cserélődnek.

Sallai Gyula, a BME rektorhelyettese szerint az Inteltől kapott fejlesztőrendszerek nagy segítséget, új színt hoznak a mérnök informatikusok képzésében, különösen a ősszel induló, laboratórium orientáltabb alapképzésben. A fejlesztő rendszer segítséget ad a PDA-k és a mobil telefonok különféle ötvözéseinek fejlesztésében, a megszülető megoldások felhasználóbarát kialakításában.