Kína a Holdat és a Marsot is meghódítaná
A távol-keleti nagyhatalom már jövőre szondát küldene a Holdra, s nemzetközi együttműködésre is hajlandó, ha a Vörös Bolygó meghódításáról van szó.
A 2007-ben indítandó szonda egy éven keresztül keringene a Hold körül, miközben adatokat és háromdimenziós képeket gyűjtene be az égitest felszínéről és környezetéről. Az űrjármű egy 2004-ben elfogadott háromlépcsős projekt első része. A második fázis szerint 2012-ben egy holdjárót telepítenének az égitestre, 2017-ig bezárólag pedig egy kőzetmintákat gyűjtő modult is fellőnének Kínából.
Az ázsiai nagyhatalom nincs egyedül ebbéli terveivel, George W. Bush amerikai elnök ugyanis szintén 2004-ben jelentette be, hogy az Egyesült Államok 2020-ig szeretne ismét embereket feljuttatni a Holdra, illetve a távolabbi tervek között szerepel a Mars, illetve a naprendszer további bolygóinak meghódítása.
A kínai űrprogram hírére sokan megkongatták a vészharangot, mert attól tartanak, hogy Peking fegyverkezési versenybe kezdene a kozmoszban. Kína azonban ragaszkodik azon állításához, mely szerint a program békés célokat szolgál.
Kína a harmadik ország, amelynek sikerült önerőből embert juttatnia a világűrbe, s rendszeresen állítanak Föld körüli pályára műholdakat is.