Nem akar lemondani az ostromban részt vett képviselő

1 perc

2006.10.04. 16:00

Goró Oszkár a budapesti, XV. kerületi Fidesz elnökének felszólítása ellenére sem mond le kerületi mandátumáról. László Tamás szerdán azt mondta: a képviselő tehertétellé vált a számukra.

Goró Oszkárt a budapesti zavargásokban való részvétele miatt csoportosan és felfegyverkezve elkövetett, hivatalos személy elleni erőszakkal gyanúsítja a rendőrség. Goró Oszkárt a Fidesz és a Fidelitas is kizárta tagjai közül, miután az MSZP közzétett egy tévéfelvételt, amelyen felismerhető volt Goró Oszkár, aki az MTV-székház ostrománál megdobálta a köztévé épületét védő rendőröket.

"Goró Oszkárt kedden este felszólítottam, hogy mondjon le kompenzációs listán szerzett mandátumáról. Szerda reggel felhívott, és azt mondta, nem mond le, mert megilleti az ártatlanság vélelme" - mondta a helyi pártelnök. "Innen kezdve nagy tehertétel számunkra", nem tehetünk semmit - tette hozzá.

"Aki hibázik, aki miatt az egész közösség szenved, az ne kezdjen el nyilatkozgatni, ne küldözgessen diadaljelentéseket sehova, hanem húzza meg magát. Ezt nem tette meg a kérésem ellenére, betelt a pohár" - indokolta döntését László Tamás. Eddig mi védelmeztük, de Goró Oszkár egy "teljesen önjáró emberré vált", "közösségellenes magatartása van ennek az embernek" - tette hozzá.

László Tamás ugyanakkor leszögezte: amennyiben Goró Oszkárt felmenti a bíróság a vádak alól, a képviselő-testületben akkor sem ülhet a Fidesz-frakcióba, csak a függetlenek közé. A Fidesz XV. kerületi elnöke korábban még azt mondta: amíg jogerős bírói ítélet nem születik, addig Goró Oszkárt is megilleti az ártatlanság vélelme, ezért nem tesznek semmilyen lépést a politikus ellen.

Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője úgy reagált: Goró Oszkárt a Fidesz és a Fidelitas is kizárta, és erről az értesítést is elküldték a politikusnak. Mint mondta, reméli, hogy megszületik a megoldás az ügyben, miután a helyi szervezet lemondásra szólította fel a politikust. 

Goró Oszkár a kompenzációs listáról jutott be a képviselőtestületbe. A helyi önkormányzati önkormányzati képviselők jogállásáról szóló törvény szerint a helyi önkormányzati képviselő megbízatása a választójogának elvesztésével, összeférhetetlenség kimondásával, lemondással, a képviselő-testület feloszlatásával, vagy az önkormányzati képviselő halálával szűnhet meg, illetve akkor is, akkor, ha az önkormányzati képviselő egy éven át nem vesz részt a képviselő-testület ülésén.