Megugrottak az autóeladások Romániában
Az idei első tíz hónapban 17,8 százalékkal nőttek a romániai autóeladások, 210 ezerre, a tavalyi első tíz hónaphoz viszonyítva, amikor 178 ezer járművet értékesítettek.
Dacia Logan Prestige © Renault |
Az idei első tíz hónapban 17,8 százalékkal nőttek a romániai autóeladások, 210 ezerre, a tavalyi első tíz hónaphoz viszonyítva, amikor 178 ezer járművet értékesítettek.
Dacia Logan Prestige © Renault |
A két évvel ezelőtti bevezetés óta átadott Logan-ok kitűnő szerviztapasztalataira alapozva az importőr, a Renault Hungária Kft. október 1-jétől visszamenőlegesen, minden, a bevezetés óta Magyarországon forgalomba helyezett Logan-ra három évre terjeszti ki az eddig 2 éves ingyenes Assistance szolgáltatást. A harmadik év lejárta után a szolgáltatás évente egy-egy évvel meghosszabbítható lesz, az előírt éves átvizsgálások szakszervizben történő elvégzése esetén.
A Genfi Autószalonon mutatkozik be a Renault Design tervei alapján készült Dacia Logan Steppe elnevezésű szabadidő autó, a Logan új karosszéria-kínálatának hírnökeként.
A Logan két évvel ezelőtti bevezetése után – mely idő alatt a modellből több mint 300 ezret értékesítettek világszerte – a Dacia most a Logan MCV-vel (Multi Convivial Vehicle) gazdagítja kínálatát. Nagy helykínálatú és rakterű kombiként a Logan MCV a Dacia limuzin valamennyi előnyét felsorakoztatja, ugyanakkor variálhatósággal gazdagítja, és tovább növeli sokoldalúságát. Az akár 7 felnőtt számára is helyet kínáló Logan MCV forradalmasítja a kombik piacát, ugyanúgy, ahogyan azt a Logan tette a négyajtós családi autók körében.
A tavalyi évet sem úszta meg az ország, ahogy a világ többi része sem árvizek és a velük járó pusztítás nélkül. Valahogy mindig sikerül átevickélni ezeken az időszakokon, de továbbra sem megoldott kérdés a hatékony vízgazdálkodás, pedig a vízre mindenkinek szüksége van. Ezt világszerte már jó pár innovatív cég felismerte. Némelyik jó eséllyel hamarosan kiemelt befektetési célponttá válhat.
Az országban ma már a szélsőséges nacionalizmus része a fő szellemi áramlatnak, még a közterületeket sem lehet átnevezni, hogy ne a ’30-as, ’40-es évek fasisztáinak emléke előtt tisztelegjenek.
Ethan Mollick, a Wharton Egyetem tanára az MI egyik legjelentősebb és legprovokatívabb értelmezőjeként azt vizsgálja, hogyan változtathatják meg a világunkat ezek az újfajta gondolkodáshoz használható eszközök. Átfogó és optimista könyvében aktuális példákon keresztül mutatja be az üzleti életet és az oktatást alapjaiban átalakító hatásukat. Arra buzdít, hogy munkatársként, társtanárként és coachként tekintsünk a mesterséges intelligenciára, és meggyőző érvekkel támasztja alá, miért elengedhetetlen a gépekkel való együttműködés képességének elsajátítása. Szemléletmódját követve átláthatjuk az MI-ben rejlő aktuális lehetőségeket, hogy adottságait egy jobb emberi jövő megteremtésére használjuk fel. A HVG Könyvek által kiadott műből több részletet is közlünk a következőkben.
Mindeddig nem akadt olyan amerikai elnök, aki bazárnyi tárggyal csinált volna magánüzletet a politikai reflektorfényben, de Donald Trump gyakran giccsbe hajló árucikkeit elkapkodják a hívek.
A Revolut, a Wise vagy a Taxify mindegyike a balti országokhoz köthető startupként indult és vált milliárdokat termelő nagyvállalkozássá. Mitől ilyen jók ebben a baltiak?
Sorozatunkban az év legfontosabb eseményeit idézzük fel. Negyedévenként haladunk, ez a magyarországi összefoglaló 4. része.