Tőzsde: negatív korrekció a vezető részvények között
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 24727,00 ponton zárt szerdán, az előző napi záró értékéhez képest 82,58 ponttal, 0,33 százalékkal csökkent az index értéke.
A szerdai korrekciós nap volt a BÉT-en Nyári Zsolt, a KBC Securities üzletkötője szerint, a New York-i tőzsde délutáni lendülete sem segítette vissza a BUX-ot a pozitív tartományba. A kereskedő szerint nem kizárt, hogy a BÉT csütörtökön reggel csatlakozik a tengerentúli irányzathoz.
Szerdán a Mol és az OTP befektetői profitot realizáltak, de a két papír sorsa másban nem hasonlít egymásra. Míg a banki papír befektetési célpont, az olajrészvények iránt világszerte csappan az érdeklődés az olcsóbbá váló olaj miatt - mondta el a kereskedő.
Nyári Zsolt meglepőnek nevezte az Egis zárás előtti erősödésének mértékét, magyarázatot a globális piacokon délután kissé erősödő dollárban talált, ami kedvező hatással lehet az exportban érdekelt vállalatoknak.
A tőkeerős papírokból kivont profit a kisebbek felé vándorolhatott a KBC szakembere szerint, vállalati hírek ugyanis nem indokolják a kisebb részvények, például a Rába 5 százalékos erősödését - mondta Nyári Zsolt. Kedvező napot zárt a Fotex, a Synergon és mindkét Graphisoft részvény is.
A szerdától osztalékszelvény nélkül forgó Magyar Telekom részvények ára 8,2 milliárd forintos forgalomban 71 forinttal, 6,7 százalékkal esett. A csökkenés mértéke alig tért el a társaság által január 12-től részvényenként fizetendő 73 forintos osztaléktól. Az OTP árfolyama 50 forinttal, 0,57 százalékkal 8750 forintra csökkent, forgalma 14,41 milliárd forintot tett ki.
A Mol részvények 21300 forintot értek, 180 forinttal, 0,84 százalékkal kevesebbet, mint előző nap záráskor, forgalmuk 3,1 milliárd forintot tett ki. A Richter 85 forinttal 42.800 forintra erősödött, forgalma 2,5 milliárd forint volt. A másik gyógyszer részvény, az Egis 465 forinttal 27145 forintra erősödött 372 millió forintos forgalomban.