Állásbörze a Műegyetemen: több ezer állás vár gazdára
Kétszáznál is több cég állásajánlatai közül válogathatnak a pályakezdő fiatalok, akik kilátogatnak a Műegyetemi Állásbörzére április 25-én és 26-án.
© Stiller Ákos |
A kétnapos börzén bemutatkoznak a legnagyobb munkaerő-kölcsönzéssel, közvetítéssel, fejvadászattal foglalkozó cégek, és jelen lesznek az állami szféra képviselői is.
A kiállítók legnépesebb táborát az informatika, információtechnológia, telekommunikáció területéről érkező vállalkozások adják. Őket a HR szolgáltatók követik, majd a gépjármű-gyártás és a gyártást kiszolgáló beszállítók következnek, azután az elektronikai termékeket gyártó, illetve forgalmazó vállalkozások. Szép számmal képviseltetik magukat az építőipari, pénzügyi, számviteli szolgáltatásokat nyújtó cégek, valamint a gépgyártásban érdekelt vállalatok, gyógyszer- és vegyipari, vezetési tanácsadással, energiatermeléssel, valamint szállítmányozással, közlekedéssel foglalkozó cégek. Ezek zöme, szám szerint 177 vállalat saját részére (nem kölcsönzőként, közvetítőként) toboroz munkaerőt. A legtöbb cég 1-5 főt kíván felvenni, 2 százalékuk 101 főnél többet.
A rendezvényre nemcsak állásajánlatokkal, hanem próba-interjúkkal, szakmai előadásokkal, prezentációkkal is várják a látogatókat. „Az állásbörze egy lehetőség, hogy a diákok ne végzősként szembesüljenek a munkaerőpiac elvárásaival, lehetőségeikkel, korlátaikkal” - áll a szervezők közleményében.
Az esemény fővédnöke többek között Dr. Molnár Károly, a BME rektora, Dr. Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter, Kiss Péter szociális és munkaügyi miniszter, Dr. Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszter és Dr. Hiller István oktatási és kulturális miniszter.
A Műegyetemi Állásbörzét 1992 óta minden tavasszal, 2000 óta pedig ősszel is megrendezik.
A legkelendőbb friss diplomások |
Legkeresettebbek a villamosmérnökök, a meghirdetett pozíciók egyötöde nekik szól. Őket a gépészmérnökök (18 százalék), az informatikusok (13 százalék) és a műszaki menedzserek (10 százalék) követik. Közgazdasági végzettségűeknek szól a meghirdetett állások 9 százaléka, pénzügyeseknek az 5 százaléka. A természettudományi végzettséggel betölthető pozíciók aránya 5 százalék. Logisztikusok és közlekedésmérnökök az állások 4, illetve 3 százaléka közül válogathatnak. Míg az építőmérnökök és vegyészmérnökök 4, addig az építészmérnökök és a bölcsészek (beleértve a jogászokat is) a pozíciók 2 százalékából válogathatnak. |