BÉT: az OTP húzta fel a piacot
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 145,54 pontos emelkedéssel, 29.000 ponton zárt csütörtökön. Az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez 0,50 százalékos emelkedés.
A forgalom 43,4 milliárd forintot tett ki, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz viszonyítva.
Káplár Norbert, a Raiffesen bank üzletkötője elmondta, hogy a BUX index emelkedése elsősorban az OTP papírok erősödésének volt köszönhető, bár jól teljesített a Richter és a Magyar Telekom is.
A Mol piacán tovább folytatódott a sajátrészvények vásárlása, és bár a vevők között megjelent az orosz befektető is, az intézményi eladások uralták a piacot, a részvény árfolyama gyengült.
Az üzletkötő szerint a Richter árfolyamerősödése mögött a gyorsjelentést követő befektetői "gyűjtögetés" áll. A jövőt illető pozitív befektetői megítélés tovább erősítette az árfolyamot - mondta.
A kisebb papírok közül Káplár Norbert említést tett az Econetről. A papír jelentős, mintegy 600 milliós forgalomban 5,67 százalékot erősödött és 205 forinton zárt. Az erősödés a cég kedvező előzetes eredményei közzétételének, illetve a tőkeemelés bejelentésének volt köszönhető. Az econet.hu az előzetes adatok alapján azt közölte, hogy a cégcsoport jelentős növekedést ért el az idén az első félévben: a csoport árbevétele 1,7 milliárd forint, szemben a tavalyi első félév 757,8 millió forintos bevételével, az üzemi nyereség pedig 48 millió forint, míg tavaly 197,4 millió forintos veszteségről számolt be a cég.
A közlemény szerint a média üzletág területén további fejlődés várható, a társaság előrehaladott tárgyalásokat folytat több befektetésről. A meg nem nevezett céltársaságok átvétele apporttal történő alaptőke-emelés keretében valósul meg. A tőkeemelés összértéke kibocsátási áron várhatóan 0,5-1,5 milliárd forint lesz.
A Concorde Értékpapír Rt. az Egis gyorsjelentését elemzve azt közölte, hogy a 2,36 milliárd forintos nem konszolidált harmadik negyedéves nettó eredmény 41 százalékkal marad el a tavalyi év hasonló időszakának eredményétől, de 17 százalékkal felülmúlta a Concorde várakozásait. Ugyanakkor 10 százalékkal elmarad az elemzői konszenzustól. A pozitív eredmények ellenére Vágó Attila, a Concorde vezető elemzője szerint még mindig indokolatlanul magas az Egis árazása. A 2,76 milliárd forintos konszolidált nettó profit év/év alapon 37 százalékos visszaesést mutat, de lényegesen rosszabb lett, mint a 2,27 milliárdos elemzői becslések. A nettó árbevétel forintban számolva 10 százalékkal bővült az újra megélénkülő nyugat-európai és orosz értékesítésnek köszönhetően, ami viszont a Concorde vezető elemzője, Vágó Attila szerint kellemes meglepetés volt.
A Mol árfolyama stagnált, a részvények 27 milliárdos forgalomban 10 forinttal, 0,04 százalékkal gyengültek, a papírok záróára 28.290 forint volt.
Az OTP papírok forgalma 9,1 milliárd forintot tett ki, a részvények árfolyama 108 forinttal, 1,05 százalékkal 10.356 forintra erősödött.
A Magyar Telekom részvények árfolyama 3 forinttal, 0,31 százalékkal 969 forintra emelkedett, 2 milliárdos forgalomban.
A Richter 320 forintot drágult, a papír 0,85 százalékos erősödéssel 37.750 forinton zárt, forgalma 2,7 milliárd forintot tett ki.
Szektortársa, az Egis 300 forinttal, 1,28 százalékkal 23.095 forintra gyengült.
A BUMIX 14,61 ponttal, 0,42 százalékkal 3.474,78 pontra emelkedett.