Összesen 437-en haltak meg a perui földrengésben
A perui országos polgári védelmi intézet (Indeci) csütörtök este nyilvánosságra hozott nem végleges összesítése szerint 437-en haltak meg a dél-amerikai országot előző nap ért földrengésben.
A perui országos polgári védelmi intézet (Indeci) csütörtök este nyilvánosságra hozott nem végleges összesítése szerint 437-en haltak meg a dél-amerikai országot előző nap ért földrengésben.
A legfrissebb adatok szerint legalább 337-en meghaltak, és több mint nyolcszázan megsebesültek a Perut sújtó földrengésben - közölte csütörtökön a polgári védelem illetékese.
A Buenos Aires-i magyar nagykövetség tudomása szerint nincs magyar áldozata a perui földrengésnek.
A legfrissebb, nem végleges adatok szerint 72 halálos áldozata van a helyi idő szerint szerda este Peruban bekövetkezett földrengésnek.
A magyar irodalmi élet két és fél évszázadát tekinti át „helyreigazító” tanulmánygyűjteményében a 85 esztendős Nyerges András író, akinek „kellemetlenkedő” írásaiból még az is kiderül, miben értett egyet Lukács György marxista filozófus és Prohászka Ottokár nemzetvédő püspök.
A várakozásoknak megfelelően, de azokat felülmúló arányban nyerte a román elnökválasztás első fordulóját a szélsőjobboldali George Simion. A kérdés, hogy összeáll-e az őt megállítani képes szövetség Nicusor Dan bukaresti főpolgármester mögött.
Greg Abel örökli meg Warren Buffet székét a Berkshire Hathaway élén. Honnan jött, mit tett le eddig az asztalra, és mekkora feladatot kapott most a nyakába? Portré.
Történelmi fordulatnak számít, hogy a törökországi Kurd Munkapárt négy évtizednyi harc után feloszlatja és lefegyverzi önmagát. A folyamat azonban nem világos, főként az, hogy mit kapnak ezért a kurdok, miért épp most tette le a fegyvert a PKK. Az már inkább átlátható, hogy mit nyer ezzel Tayyip Erdogan török elnök.
Olyan sok műhold kering már a Föld körül, hogy forgalomirányítás kell az űrbe is. A gyorsan bővülő piacból egy kis magyar műholdgyártó, a C3S Elektronikai Fejlesztő Kft., is igyekszik kivenni a részét. A cég ügyvezető-tulajdonosával, Horváth Gyulával beszélgettünk, arról is kérdeztük, mit vár az újabb magyar űrhajós küldetésétől.
Johann Wadephul személyében hat évtized és szociáldemokrata, szabaddemokrata, zöld elődök után lesz újra kereszténydemokrata külügyminisztere Németországnak.