Biztató nyitás a pesti tőzsdén
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 111,68 pontos emelkedéssel, 14 855,02 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest 0,76 százalékkal erősödött.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 111,68 pontos emelkedéssel, 14 855,02 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest 0,76 százalékkal erősödött.
Az előző napi zárás körüli nyitásra, majd iránykeresésre és csekély forgalomra számítanak kedden a Budapesti Értéktőzsdén az MTI által megkérdezett szakértők.
Londoni értékforgalmazók szerint a nyugat-európai részvénypiacok péntek reggel, ellentétben az ázsiai irányzattal, egyelőre nem törődve a New York-i határidős jegyzések intésével sem, még folytatják az emelkedést, részint az Európai Központi Bank jövő hétre beharangozott, újabb kamatcsökkentésének reményében, részint néhány, biztató vállalati eredmény örömére: csütörtökön egyenek közt az Alcatel-Lucent és a Deutsche Bank közölt a vártnál jobb eredményeket.
Londoni értékforgalmazók szerint a nyugat-európai részvénypiacok szerdán emelkedéssel nyithatnak. Barack Obama elnökválasztási győzelme elhárítja a befektetőknek a politikai bizonytalansággal összefüggő aggodalmát, így a jegyzések már a hetedik napja emelkedhetnek folyamatosan.
A német médium szerint vannak olyan pontok, ahol Magyar álláspontja ugyanolnya problémás, mint Orbáné.
Ferenc átformálta az egyházat, de nem olyan mértékben, ahogyan remélte. A szegényeket képviselte, ám közben olyan eszméket támogatott, amelyek tartósították a nyomort. Vagyis hiába volt sok tekintetben az első, a mérlege kiábrándító. A bíborosokra nyomás fog nehezedni, hogy ne európai pápát válasszanak utódjának. Központi téma a világlapokban Ferenc pápa halála.
A magyarországi Felcsút alig kétezer lakosú falu, de van futballarénája, egy országos élvonalban szereplő fociklubja és egy romokból épült luxuskastélya. Az osztrák lap a Magyar Péter felbukkanása óta sokat változott magyar politikai helyzetet is ismerteti olvasóival.
Yuval Noah Harari izraeli történész szerint logikus, hogy Trump olvasatában Ukrajna felel a háborúért, és ugyanez a felfogás felel Grönland elfoglalásának tervéért is. A helyzet azonban bonyolultabb, mint a középkorban volt. A kilátások pedig rosszabbak.
A vámháború bevezetésekor és felfüggesztésekor is parttalan beszédet mondott Donald Trump. Az amerikai elnökök nem mindig voltak jó szónokok, ösztönös tehetségével Ronald Reagan és Bill Clinton emelkedett ki a mezőnyből, de az amerikaiak először Roosevelt hangját ismerték meg.
Brutális zuhanásokról számolt be az első negyedév végén Amerika első számú elektromosautó-gyártója. Ez nagymértékben annak a nemzetközi reakciónak tudható be, amely a Tesla-vezér túlpörgetett trumpista tevékenységére érkezett válaszul, de Elon Musk szélsőjobb felé hajló politikai tombolásán túl is jócskán van baja a Teslának. A kínai riválisokkal szemben összeszedett lemaradást nem fogja egyből megoldani, ha a világ leggazdagabb embere visszább lép a Trump-kormányzat kötelékéből.