Magyar és külföldi diákok a felsőoktatásról - videó
Ki, miért és milyen szakon igyekszik boldogulni a magyar egyetemeken, főiskolákon? Miért tanulnak a magyar és miért a külföldi diákok? Mihez kezdenek majd a végzettségükkel? Stábunk utánajárt.
Ki, miért és milyen szakon igyekszik boldogulni a magyar egyetemeken, főiskolákon? Miért tanulnak a magyar és miért a külföldi diákok? Mihez kezdenek majd a végzettségükkel? Stábunk utánajárt.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) hallgatói számára kiírt fotópályázat anyagából rendezett kiállítással elkezdődik hétfőn a hatodik Egyetemi tavasz május 15-ig tartó programja a csongrádi megyeszékhelyen.
A veszprémi Pannon Egyetem diákjai nyerték a jövő szoftverfejlesztői számára meghirdetett verseny londoni döntőjét.
Több francia egyetem is érintett lehet abban az ügyben, amelyben a gyanú szerint több száz kínai diák csúszópénzért jutott hamis diplomához.
A következő években nagyot nőhet a magyarországi biogáztermelés, amire már készül az egyelőre nem nyilvános akcióterv. A számítások szerint a támogatás nem kerülne sokba és gyorsan megtérülne, az időjárásfüggő megújulóenergia-termelés kiegészítéseként is hasznos volna.
Neves külföldi művészekre, közéleti személyiségekre, sportolókra emlékezünk.
Az olasz miniszterelnök profilját rajzolta meg cikkében a patinás brit lap. Egy diktatúra összeomolhat rövid idő alatt, ezt bizonyítja a szíriai helyzet is, írja a Der Standard. A régi világrend kifordult a sarkából, állapítja meg a Neue Zürcher Zeitung. Mivel az iráni légvédelem padlón van, a volt izraeli védelmi miniszter szerint országának és az USA-nak most kell cselekednie. A NATO európai erőinek főparancsnoka pedig azt állítja, csapást kell mérni a húszikra, mert azok iráni célok szolgálatában megbénítják a kereskedelmi forgalmat a Hormuzi-szorosban. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Európában elsőként Pesten, 1872-ben jött létre gyakorlógimnázium, ahol az egyetem utolsó éveiben járó tanárjelöltek gyakorlati tapasztalatot szerezhettek a tanításban. Az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium elődje sok mindenben megelőzte a korát, újszerű pedagógiai módszereiket azonban a kezdetben sokan kétkedve fogadták. Mohay Péter, az iskola matematikatanára szerkesztésében a közelmúltban jelent meg A Trefort szellemisége c. könyv, melyből az is kiderül, miért nem hatékony a frontális oktatás és miért volt szokatlan a kézfogás tanár és diák között a 19. században.
A Deutsche Welle az Orbán Viktor szerint is megromlott lengyel-magyar viszonyról ír, a Bloomberg a magdeburgi merénylet hátterét elemzi, a Telegraph Trump ukrajnai béketerveinek kimenetelét latolgatja. A New York Times és a Wall Street Journal pedig arról ír, mi az, amit valóban megtehet, és mi az, amit nem a megválasztott amerikai elnök. Mekkora valójában Kína mozgástere? Trump valóban lerohanhatja Panamát? Amerikában is eljöhet az újságírók bebörtönzése?