Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Egyelőre inkább az alkata és a kopaszsága miatt nevezik osztrák Churchillnek Christian Stocker új osztrák kancellárt, aki a vidéki prókátor furfangjával kovácsolt koalíciót.
„Még mindig nem vagyok képes megszokni, hogy Stockert Brüsszelben látom Zelenszkij mellett, s nem a sarki olasz kávézóban” – idézik sok helyütt az egyik Wiener Neustadt-i (bécsújhelyi) járókelőt Ausztria új kancellárjáról. Az 1960-ban az ötvenezres alsó-ausztriai kisvárosban született Christian Stocker ez év márciusáig hűséges volt szűkebb pátriájához, 25 évig volt alpolgármester, mellette virágzó praxist működtető ügyvéd.
Már egyetemi évei alatt, követve a családi hagyományokat, aktívan bekapcsolódott a kereszténydemokrata néppárt (ÖVP) helyi szervezetébe, ahol a városi pártelnökségig vitte.
Az országos parlamentbe viszonylag későn, 2019-ben került be,
három évre rá pedig pártja főtitkári pozícióját kapta meg. Felesége az önkormányzatban dolgozott, két felnőtt gyermekük szintén jogász.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.