Önkormányzati választás 2019
Idézze fel a 2019-es önkormányzati választás kampányának és a szavazás napjának eseményeit, illetve kövesse a fejleményeket cikksorozatunkkal. Innen megtudhat mindent arról, mi történik az ország önkormányzataiban.
Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de legalább a tesztverzió elkészült az önkormányzati választásokra – mondhatná A tanú Pelikán Józsefe Bástya elvtársnak az új budapesti mobiljegyrendszerről. Amit reinkarnációjában FVR-nek hívnak (fővárosi viteldíjbeszedési rendszer), és a budapestiek szeptember 2-a óta a BKK teljes hálózatán kipróbálhatnak, ám egyelőre csak 24 órás, 72 órás és hetijegyekkel. A legnépszerűbb termékeket, az egyszerű vonaljegyet és a havi bérletet továbbra is csak a hagyományos módon lehet megvenni.
Szeptember 2-a és 6-a között összesen 1006 darab e-jegyet vásároltak az utasok a BKK járataira, az első héten kritikus hibát nem jelentettek – mondja Veres Mihály, a rendszert fejlesztő és üzemeltető Nemzeti Mobilfizetési Zrt. (NM) vezérigazgatója. Néhány régebbi, kisebb kijelzőjű telefonnál előjött ugyan egy hibajelenség, ám ezt gyorsan kijavították. Azt, hogy egyes felhasználóknál nem jelentek meg az új jegytípusok, azzal magyarázta az illetékes, hogy az alkalmazást frissíteni kell. (Erre egyébként üzenetben is figyelmeztetik a felhasználókat.)