Így segítheti a rendszeresség a napi munkát
A kitartó és rendszeres cselekvés szerény szokása mind a termékenységet, mind a kreativitást elősegíti. Mutatjuk, hogyan.
A rendszeresség megkönnyíti a munkakezdést
Nekilátni a munkának mindig hatalmas kihívást jelent. Nem könnyű nulláról elindítani egy projektet, de az is nehezünkre esik, amikor egy szünet után próbálunk visszatérni a feladathoz. A mindennapos munkával lendületben maradhatunk, és nem jön el az az idő, amikor úgy éreznénk, hogy kiszakadtunk a folyamatból. Nem utolsósorban nem kell időt pazarolni arra, hogy áttekintsük az addig végzett munkánkat azért, hogy újra felvegyük a tempót.
A rendszeresség felszabadít a nyomás alól
Amikor hetente csupán egyetlen blogbejegyzést teszünk vagy egyetlen vázlatot hozunk össze, akkor elvárjuk magunktól, hogy az piszok jó is legyen, így pedig aggódni kezdünk munkánk minősége miatt.
A rendszeresség ösztönzi a kreativitást
Talán azt hisszük, hogy ha rendszeresen kell dolgoznunk, akár van ihletünk, akár nincs, annak alacsonyabb színvonalú munka lesz az eredménye. Pedig gyakran akkor teljesítünk a legjobban, amikor a legnagyobb erőbedobással dolgozunk. A kreativitás forrása az ötletek állandó örvénylése, és e termékeny kavargás fenntartásának egyik legegyszerűbb módja, ha folyamatosan a projektünkön jár az eszünk. Amikor rendszeresen dolgozunk, az ihlet is rendszeresen eljön majd.
A rendszeresség táplálja a rendszerességet
Ha kialakítjuk a rendszeres munkavégzés szokását, sokkal könnyebben leülünk és megcsinálunk olyasmit is, amire éppen nem sok idő jut, hiszen nem kell az akklimatizálódásunkra is időt fordítanunk.
A rendszeresség elősegíti a produktivitást
Nem meglepő módon ha mindennap dolgozunk, eredményesebbek leszünk. Maga a tény, hogy mindennap elértünk valamit, segít abban, hogy a másnapi munkánk is simán menjen. Semmi sem megnyugtatóbb annál, mint hogy megtapasztaljuk, amint folyamatosan haladunk a nagy cél felé. Ezért segítenek oly sokat bizonyos praktikák, például a napi blogbejegyzések. Látjuk magunkat munkavégzés közben, ami azt bizonyítja, hogy képesek vagyunk megcsinálni. Megnyugtató és inspiráló látni az előrehaladást, ezzel szemben kétségbeesés lesz úrrá rajtunk, ha egyik napról a másikra nem teljesítünk semmit.
A rendszeresség realista hozzáállást tükröz
A rendszeresség sokat segít akkor, amikor mellékes feladatként dolgozunk egy kreatív projekten, miközben sürgető kötelezettségeink vannak a munkahelyünkön vagy a családunkban. Ahelyett, hogy örökösen frusztráltnak éreznénk magunkat amiatt, hogy egyáltalán nincs időnk rá, teremtsünk valamennyi időt nap mint nap. Ha csak egy keveset is, de naponta dolgozunk rajta, és így a hónapok vagy évek során meglepően sok mindent elvégezhetünk. Nincs szükség feltétlenül napi rendszerességre: a legfontosabb, hogy következetesek legyünk. Ám minél ritkábban fogunk neki a munkánknak, annál kevesebbet élvezhetünk a fent említett előnyökből.
A fenti cikk a Tartsuk kézben hétköznapjainkat! című könyv szerkesztett részlete. Hogyan valósítsuk meg jobbnál jobb ötleteinket? Hogyan egyeztessük össze a technológia korának kihívásait az alkotótevékenységgel? Miként tudunk hivatásunkra fókuszálni egy merőben új környezetben? Kiderül a könyvből, amelyet itt rendelhet meg kedvezménnyel.