Készül az arcmaszk, amely világít, ha észleli a koronavírust
Harvardi tudósok egy már bevált technikát felhasználva olyan védőeszközt fejlesztenek, amely nagy segítséget jelenthetne a koronavírus elleni harcban.
A benne elhelyezett szenzoroknak köszönhetően képes felismerni bizonyos vírusfajtákat a Harvard és az MIT (Massachusetts Institute of Technology) tudósainak különleges arcmaszkja. A fejlesztés állítólag annyira jól működik, hogy a kutatók elhatározták: továbbfejlesztik, hogy a koronavírus ellen is bevethető legyen. A maszk egy kifejlesztett verziója az ebola és a zika vírusát már felismeri, és jelzést is küld a viselőjének: világítani kezd.
A kutatást végző tudósok szerint a jelenlegi metódusból kiindulva a maszk új verziója (elméletben) a koronavírus ellen is felkészíthető lenne. A jelzés egyébként akkor érkezne, amikor a valaki köhög, tüsszent vagy egyszerűen levegőt vesz. Az ilyenkor kiszabaduló, szabad szemmel nem látható nyálcseppeket ellenőrizné a szenzor. Az újfajta arcvédőre egyfajta kiegészítőként tekintenek, amelyet a hőmérők mellett lehetne alkalmazni, s amely
gyorsítaná a gyanús esetek kiszűrését.
A maszk tervei már elkészültek, noha azt még nem döntötték el, hogy a szenzorokat a borításon belülre vagy kívülre helyezzék-e. A kutatók elmondása szerint a világítós maszk kifejezetten olcsó eszköz lehetne, és ha a tesztek is jól alakulnak, az eszközt még a nyár folyamán gyártani kezdenék.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.