Nem a reptéren megivott teában, hanem a hotelszobájában egy ásványvizes palackon lehetett a méreg, amitől rosszul lett Alekszej Navalnij – állítja az orosz ellenzéki politikus csapata.
Feltehetően egy, tomszki hotelszobájában található ásványvizes palackról került a novicsok idegméreg Alekszej Navalnij szervezetébe. Ezt az orosz ellenzéki politikus Instagram-oldalán közölték csütörtökön, egy videofelvétellel együtt.
A felvételen az látható, amint a politikus munkatársai egy ügyvéd jelenlétében összegyűjtik a szobában található tárgyakat, miután megtudták, hogy a nem sokkal korábban elutazott Navalnij rosszul lett a repülőgépen.
Korábban azt feltételezték, hogy a politikus a tomszki repülőtéren felszállás előtt elfogyasztott teától lett rosszul.
Navalnij augusztus 22-én került a berlini Charité kórházba Omszkból, ahol azt követően kezelték, hogy rosszul lett egy Tomszkból Moszkvába tartó repülőjáraton. A gép pilótája kényszerleszállást hajtott végre, ez menthette meg a politikus életét. A helyi kórházban mesterséges kómába helyezték, amiből a múlt héten ébresztették fel.
E hét közepén Navalnijról már fotót is közzétettek: a politikus kórházi ágyáról azt üzente, hogy már egyáltalán nincs szüksége gépi lélegeztetésre.
A Tisza Párt elnöke az őt ismerők körében 51 százalékos népszerűséggel bír, Orbán Viktor miniszterelnök viszont csak 40 százalékossal – állapította meg a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása. Mivel szinte mindenki ismeri őket, ez jelentős előny a Tisza Párt elnökének javára. Pártjaik versenyében a biztos szavazók között 7 százalék a fél éve felbukkant párt előnye a kormánypárttal szemben.
Az, hogy a büntetőügyeket nem vállaló ügyvédekkel adó módjára kivetett hozzájárulást fizettetne a kormány, olyan, mintha az orvosok feladatává tennénk, hogy építsenek kórházakat, vagy ha nem, akkor adózzanak helyette. Pedig az ügyvédek nagy része azért nem vállal büntetőkirendelést, mert nem foglalkozik büntetőügyekkel. Vélemény.
Önmagával versenyezve kényszerült álnevek használatára a múlt héten elhunyt Nemere István, aki utóbb már szabadult volna közel félszáz alteregójától. A legfőbb írói erénynek az akaraterőt tartó szerző hiába döntött mennyiségi és eladási rekordokat, a szakma sosem fogadta be.
Paul Auster idén áprilisban halt meg, özvegye, Siri Hustvedt azóta egy kettejükről szóló memoáron dolgozik. A közelgő amerikai választásokról, a gyász mindennapjairól, a pandémia örökségéről, előásott levelekről és a készülő memoár részleteiről beszélgettünk.
Pocsék képet fest az OECD egészségügyi jelentése Magyarországról: a legfontosabb mutatókban a sor végén kullog az ország, legyen szó az egészségügy finanszírozottságáról, az egy főre jutó orvosok számáról, illetve életkoráról, a várható élettartamról vagy éppen a prevenciós szűrésekre eljáró lakosság arányáról. Önmagában a tanulmányt olvasva is látszik tehát az egészségügyi ellátórendszer összeomlás-közeli állapota.