Az ötlet az, hogy a jövő évi EP-választás után közös képviselőcsoportot hoz létre az Identitás és Demokrácia-frakció (ID), benne Marine Le Pen Nemzeti Tömörülésével, valamint Matteo Salvini Ligájával, illetve az Európai Konzervatívok és Reformerek, élén a PiS-szel, valamint a Giorgia Meloni-féle Olaszország Fivéreivel. Ehhez csatlakoznának a jelenleg sehová tartozó fideszesek is.
Die Welt: Amikor az AfD már Orbán Viktornak is sok
Radikalizálódik a német szélsőjobb pártja, és emiatt azt tapasztalja, hogy váratlanul kimarad a hasonszőrű európai tömörülések összefogását célzó egyeztetésekből, mivel a többiek igyekeznek mérsékeltnek mutatkozni. Példa rá a jó három hete, Budapesten tartott tanácskozás, amelyet a magyar kormányfő azért hívott össze, hogy megvitassák: egyesüljön-e egyetlen nagy frakcióba a szélsőjobboldal az Európai Parlamentben, és ha igen, milyen feltételek mellett.

Két alkotmánybírót jelöl a kormány az Emberi Jogok Európai Bíróságába
Rossz hír a dohányosoknak: jövedékiadó-robbanás jön az EU-ban
„Nem lettem konzervatív, de kevésbé vagyok liberális” – Bret Easton Ellis Magyarországról, Trumpról és a halott regényirodalomról
Helyettes államtitkárként tér vissza Havasi Bertalan
Egyelőre nem tudni, milyen feladatot kap a miniszterelnök volt sajtófőnöke.
A kormány rögzítette a 3 százalékos lakáshitel részleteit, vannak újdonságok
Alig épült idén új lakás, erre a piacra önti rá a kormány az Otthon Startot
Ebben az évtizedben még nem volt olyan gyenge első félév a lakásépítésekben, mint az idei.