Ki lehet Pintér Sándor utódja? – szakembereket, nem pártkatonákat keresnek a Tisza-kormányba

Alig fél tucat leendő miniszter nevében lehetünk többé-kevésbé biztosak, pedig akár háromszor ennyi tárca is lehet a Tisza-kormányban. A Magyar Péter vezette kabinet az eddig sejthető nevek és az ígéretek alapján inkább hasonlít majd szakértői kormányra, vagyis nagyon más lehet, mint Orbán Viktor részben pártkatonákkal feltöltött kabinetje.

„A Tisza-kormány minden magyart képviselni fog” – ígérte a választás éjszakáján győzelmi beszédében Magyar Péter. Az viszont egyelőre csak nagyon nagy vonalakban látszik, hogy kik lesznek a leendő Tisza-kormányban azok, akik minden magyart képviselnek majd. Pedig a kormányalakítás és a miniszterek eskütétele már nincs is olyan messze: ha semmi nem lassítja, akasztja meg a folyamatot, egy hónapon belül, legkésőbb május végén megalakulhat a Tisza-kormány. Magyar célja, hogy

szakítsanak a jelenlegi „csúcsminisztériumi” rendszerrel, ehelyett önálló szakminisztériumokat hozzanak létre a hatékonyabb kormányzás érdekében.

Ahhoz képest tehát, hogy négy-öt hét múlva, a kormányzati átadás-átvétel után a miniszterek már munkába állhatnak, a legtöbb tárcánál az sem tudható biztosan, ki fogja hamarosan vezetni. Sőt, a kormányzati struktúra sem ismert még, így nem tudni, hány minisztérium lesz a Tisza-kormányban, és melyik alá milyen területek tartoznak majd. A hivatalos bejelentést majd Magyar Péter teszi meg, addig az általa közöltekből lehet kiindulni, és vannak persze különböző értesülések, pletykák is.

https://hvg.hu/360/20260413_tisza-kormany-elso-intezkedesek-magyar-peter-valasztas

Az biztos, hogy a távozó Orbán-kormány jelenlegi 12+1 minisztériumánál – Rogán Antal miniszteri rangban vezeti a Miniszterelnöki Kabinetirodát – több lesz az új kormányban. Ez biztosra vehető, mert a Tisza választási programjában is szerepel, hogy önálló tárca felel majd számos olyan területért, amelyet most összevontan, egy minisztérium keretein belül, legfeljebb államtitkárság szintjén kezelnek. A leglátványosabban ez talán a Pintér Sándor vezette tárca utóéletében lesz tetten érhető, hiszen 

a Belügyminisztérium szétdarabolása után önálló tárcát kap majd a rendvédelem, az oktatás, az egészségügy, és ha nem is saját egységbe, de kiválik a szociális terület is.

Hozzászólások