Révész Sándor: A menedékkérők méltósága

Nem követelhetjük a kormánytól, hogy pápább legyen a pápánál és európaibb az Európai Uniónál. Azt azonban igen, hogy szakítson az Orbán-kormány stílusával és szellemével.

Azt írják a lapok, hogy újra tranzitzónák nyílhatnak. Újra fogságban lehet tartani, legalábbis három hónapig a menedékkérőket gyerekestül. Mert ezt megengedi az Európai Unióban létrejött „migránspaktum” (valójában migrációs paktum).

Akkor most bizonyára tollat rántanak azok, akik humánus lelkük minden szenvedélyével tiltakoztak a tranzitzónák embertelen, gyerek- és felnőttkínzással felérő működtetése ellen. Akkor, amikor ezeket a Fidesz-kormány működtette, amíg az Európai Bíróság ítéletéig ezt lehetetlenné nem tette. Magyar Péter most azzal jött haza Brüsszelből, hogy majdnem mindenre van megoldás, de a menekültjog gyalázatos megsértése miatti bírságra továbbra sincs.

Az remélhetőleg nem lehet vitás, hogy a kormány megteszi a minimumot: módot nyújt arra, hogy Magyarországon, illetve a magyar határon nyújtsanak be menedékkérelmet.

Azt nem követelhetjük a kormánytól, hogy pápább legyen a pápánál és európaibb az Európai Uniónál.

Hozzászólások