Hallott már a Google X-ről? Nem? Nem csoda, a legtöbben nem ismerik a Google „titkos laboratóriumát” (nem keverendő össze a Google Labs-al). A Bay Area területén található irodákban Sergey Brin és még néhány kivételezett Google alkalmazott olyan megoldásokkal és eljárásokkal kísérletezik, melyek még túl korai fázisban vannak a nyilvános bemutatáshoz.
Néha azonban kiszivárog ez-az, most például az ABC News nyerhetett betekintést a színfalak mögée: a Google sofőr nélküli autóját láthatjuk a videóban. A NYT értesülései szerint a Google komolyan gondolkodik azon, hogy sorozatgyártásban is foglalkozik majd a megoldással, persze ehhez még évek kellenek. Hogy miárt jó az, ha nincsen sofőr, azon lehet vitakozni, tény, hogy a benzin nélküli autó sokkal hasznosab lenne a társadalomnak mint a sofőr nélküli - de hát, Sergey azt kutat amit akar... Megteheti:-)
Komoly eszközt kaptak a kezükbe a klímaváltozás ügyét szívükön viselők a klímatörvényt részben megsemmisítő alkotmánybírósági határozattal. A kormány immár nemcsak, hogy nem háríthatja át a teendőket a jövő generációkra, de le sem szerelheti őket azzal, hogy „De hát van klímatörvény!”.
Izrael komoly csapást mért már az iráni nukleáris képességre, de a legfontosabb célpont, Fordo, ahol több ezer urándúsító centrifuga üzemel, még sértetlen, mert mélyen a föld alatt van.