A hatalom gyűrűi premierjére 25 millióan voltak kíváncsiak
Az Amazon becslések szerint 1 milliárd dollárt fektetett a projektbe.
Az Amazon becslések szerint 1 milliárd dollárt fektetett a projektbe.
Elképesztő, lenyűgöző látványvilággal, Tolkien apró utalásait és függelékeit kiegészítő, de egyelőre a mesterhez méltónak tűnő történettel kezdődött el a valaha volt legdrágább tévésorozat, A Gyűrűk Ura: A hatalom gyűrűi.
Öt vezető technológiai vállalatot vizsgáltak meg, hogy kiderüljön, mennyi adatot gyűjtenek össze felhasználóikról.
Újabb cégfelvásárlással gondoskodik az Amazon arról, hogy még színesebb legyen okosotthon-portfóliója. Ezúttal a talán legismertebb robotporszívókat is gyártó cég, az iRobot került a bevásárlókosarába.
Az IDC legújabb, 2022 második negyedévére vonatkozó adatai szerint keresettebbek lettek a táblagépek, mint egy évvel korábban. A tabletpiac királya azonban már nem mondhat el ilyen jókat magáról.
Egy brazil férfi az Amazonon keresztül szerzett volna be egy méregdrága grafikus vezérlőt, de végül csúnyán átverték.
Az Egyesült Arab Emírségek kormányának nyomására szigorítja az Amazon az LMBTQ témakörhöz köthető kereséseket és árukat a weboldalán.
A funkció a gyász feldolgozásában is segíthet az Amazon szerint. Még nem tudni, mikor válik elérhetővé.
A Proteus nevű robot úgy néz ki, mint egy nagyra nőtt robotporszívó. A csomagok szállításában fog fontos szerepet játszani.
Úgy tűnik, egyre fontosabb a játékszegmens meghódítása az Apple (és egyéb cégek) számára. A legutóbbi hírek szerint Cupertinóban az Electronic Arts bekebelezéséről álmodoznak.
A brazil elnök rossz néven vette, hogy a környezetvédelemmel is foglalkozó színész az amazonasi erdők miatt emelte fel a szavát.
A Jeff Bezos vezette az Amazon is olyan internetben gondolkodik, amilyet Elon Muskék kezdtek nyújtani a Starlink-hálózattal.
Kilépett „meghívásos” üzemmódjából az Amazon gyerekeknek szánt okoskijelzője/vetítője, amely a távolban élők közös szórakozását is lehetővé teszi.
Ezekben a napokban szavaznak három amerikai Amazon-raktár dolgozói arról, hogy szakszervezetet alapítsanak-e. Sikeres kísérletre nem volt még példa a cégnél.
Ezen felül még a nemrég megjelent videójátékához sem enged hozzáférést oroszországi felhasználóknak.
2019 nyarán robbant ki a botrány, amikor kiderült, hogy az Amazon, a Google és az Apple digitális asszisztensei is hallgatódznak, azaz felvételt készítenek számos beszélgetésről. Az ezt követő lépések ellenére csupán az iOS 15.4 elterjedése után lélegezhetnek fel az iPhone-osok.
Megjelent az első hosszabb kedvcsináló a rekordösszegből, több mint félmilliárd dollárból készülő A Gyűrűk Ura-előzménysorozathoz, ismerős és vadonatúj karakterekkel.
A techóriás a beoltott dolgozóinak viszont engedélyezi a maszk nélküli munkavégzést.
A „digitális transzformáció” mint hívószó (buzzword) már jó pár éve velünk él. Jelentése mostanára talán mindenkinek ismerős: kicsi, közepes és nagyvállalatok is a működésük egyre nagyobb részét digitalizálják, pakolják át online megoldásokra, újabban pedig felhőbe. Innentől aztán az út sokfelé ágazik, iparágtól, terméktől, szolgáltatástól függően mindenkinek más és más megoldás lehet jó. Nem mindenki épít ki saját felhőt, de nem is kell, egyre kevesebbszer van szükség rá, mert lassan szinte minden szükséges megoldás, szoftver elérhető szolgáltatásként (Software-as-a-Service – SaaS), a felhőben.
A zenei streamingszolgáltatók egymástól igen eltérő ütemben szokták kiadni, hogy hány felhasználójuk van, ezért a Midia Research-nek csak most sikerül elkészítenie a 2021 második negyedévére vonatkozó összesítést.