Egyre több androidos pénzét húzzák le – jön a válaszcsapás, egy új rendszer
Már fejleszti a Google azt a megoldást, ami észleli, ha egy alkalmazás a felhasználó pénzére utazik. Végső soron nem lehet majd telepíteni az ilyen átverős appokat.
Már fejleszti a Google azt a megoldást, ami észleli, ha egy alkalmazás a felhasználó pénzére utazik. Végső soron nem lehet majd telepíteni az ilyen átverős appokat.
Ha ön is azok közé az androidosok közé tartozik, akiket nem igazán érdekel, hogy naprakészek-e az alkalmazásai, akkor készüljön fel egy nagy változásra: piszkálni fogja a telefonja, hogy frissítsen, amennyiben van újabb, letölthető verzió egy-egy appból. Mégpedig addig jelez majd újra és újra, amíg nem frissít.
A Microsoft már teszteli azt a funkciót, ami azonnal értesíti a Windows 11-ben a felhasználót, ha az androidos mobiljával új fotó készült. Nemcsak értesítésről van szó: rögvest használni is lehet az új fájlt a számítógépen.
Alapértelmezett keresőt és böngészőt is választani kell majd az androidos készülékek első beállításakor hamarosan.
Uniós szabályozás vet véget az Apple-világ zártságának. Az iPhone-os vállalat talán nem is veszít sok pénzt, több fejlesztőnek viszont márciustól akkor is busásan fizetnie kell majd az Apple-nek, ha alkalmazása semennyi bevételt nem termel. Ezt pedig a felhasználók is megérezhetik.
Új lehetőség nyílhat hamarosan a képernyővideók készítésénél az androidos készülékeken: a rendszer ugyanis képes lehet csak egy appot rögzíteni, nem a teljes képernyőt.
A netsebesség mérésének területéről jól ismert Ookla cég kiadta legfrissebb elemzését az okostelefonok le- és feltöltési sebességéről.
Hamarosan már elég lesz néhány érintés ahhoz, hogy amikor valaki androidos készülékről újabb telefonra vált, akkor az eSIM-kártyáját is könnyedén vigye magával a régi mobiljából.
A futtatott operációs rendszertől függetlenül rengeteg eszköz (okostelefon, számítógép, sok más) lehet sebezhető egy új Bluetooth-sérülékenység miatt. Hibajavító frissítés akad ugyan, de nagyon sok készülék védtelen, mert már nem támogatja azt a gyártója.
A Honor legújabb flexibilis képernyős telefonja összecsukva lényegében akkora, mint egy normál mobil, szétnyitva pedig hozza a jól ismert minitablet életérzést. Kipróbáltuk a hosszas késést követően Európába is megérkezett Honor Magic V2-t.
Az Ocean sorozat harmadik modelljével, a BYD negyedik magyar piacos villanyautójával a Lisszabon környéki utakon ismerkedtünk meg. Jövünk az elforgatható gigantkijelzős és lokálisan zéróemissziós tágas családi SUV kapcsán szerzett első gyakorlati tapasztalatokkal.
Kipróbáltuk a Samsung legfrissebb csúcstelefonjait, a kompakt S24-et, az arany középutas S24+-t és a mindent bele kategóriás S24 Ultrát, sőt, egy ősrégi elsőgenerációs Galaxy S-t is előkotortunk a fiókból.
Egyre közelebb kerül a világ ahhoz, hogy mindennapos legyen a földi térerőt nélkülöző, műholdas okostelefon-kapcsolat. Több nagy cég is jelentős befektetéseket eszközölt az ezen munkálkodó AST SpaceMobile-ba.
Nem kellett sokat várni arra, hogy a technológiát, művészetet és kulturális szimbolikát egyesítő luxustermékeket gyártó Caviar cég kirukkoljon újabb okostelefon-változatával. Ezúttal legaktuálisabb termékre, a Galaxy S24-re, annak is az Ultra modelljére esett a választása.
A Samsung az idei Galaxy S csúcsmodelljeinél van, amivel mindenkit megelőzött (mesterséges intelligencia a telefonban), és van, amit korábban már megtett az Apple is a saját modelljein. Kérdés, jobb lesz-e ez utóbbi területen a Samsung, mert bizony az Apple itt nem remekelt annyira.
A papírforma egy dolog, de mit tud a valóságban a Redmi első ívelt kijelzős és vízálló telefonja, a Note 13 Pro+ 5G? Tesztelésünk során arra is kíváncsiak voltunk, hogy mennyivel butább a kedvezőbb áron kínált Note 13 5G testvérmodell.
Az Anurával elég egyetlen rövid szelfivideót készíteni ahhoz, hogy igen nagy pontosságú körképet kapjunk egészségügyi állapotunkról, ami persze nem helyettesíti az orvosi diagnózist.
Kámforrá vált az androidos felhasználóknál egy fizetős játék – ez pedig nem egyedi eset, és rávilágít arra is, hogy a digitális világban vásárolt dolgok sok esetben nem örökké szólnak.
Némi figyelmességgel megelőzhető a baj, amit a Kaméleon nevű vírus okozhat, de akkor sincs minden veszve, ha már megfertőzték a készülékét, de még nem léptek akcióba a rosszindulatú felek. Mindkettőre mutatunk példát, hogy végül ne tudják minden pénzét ellopni a támadók.
Tavaly május óta várják a felhasználók, hogy végre az autójukból is folytathassanak meetingeket, és most teljesülni látszik az álmuk: pár héten belül befut a Microsoft Teams az Android Auto rendszerre.