Nem tetszett a BP-nek a 2010-es olajkatasztrófáról készített film
A Deepwater Horizon olajkatasztrófájáról készült film a British Petrol szerint nem hiteles.
A Deepwater Horizon olajkatasztrófájáról készült film a British Petrol szerint nem hiteles.
Idegen nyelveket beszélőket keresnek majd.
A BP olajipari óriás által elkészített végső számla szerint 61,6 milliárd dollárba került a cégnek a Mexikói-öbölben 2010-ben bekövetkezett olajszennyezés és következményeinek felszámolása. A BP most először közölt mindenre kiterjedő összegző adatot.
Az olajmaradványok, az égő olajmezőkből származó korom és a fúróiszap káros anyagai csak nagyon lassan ülepednek le a tengerfenékre a Mexikói-öbölben 2010-ben történt olajkatasztrófa után. A folyamatról a Proceedings szaklapban mutatta be tanulmányát egy nemzetközi kutatócsoport.
A kőolaj árát egyebek között a termelés visszafogásával lehetne ismét emelkedésre bírni, viszont úgy tűnik, nincs piaci szereplő, aki ezt megtenné.
A BP olajvállalat csaknem 4 ezer dolgozójának mond fel az olajtermelés és kutatás területén globálisan a következő két évben. A legtöbb elbocsátást 2016-ra tervezik.
A BP 18,7 milliárd dolláros, vagyis 5,2 ezer milliárd forintos kártérítést fizet a Mexikói-öbölbeli platformján 2010-ben bekövetkezett olajömlés miatt az öt érintett állammal és az USA kormányával megkötött peren kívüli egyezség értelmében – közölte csütörtökön a cég és az érintett államok képviselői.
A BP statsztikai szemléjéből kibogarászott féltucat tézissel lefedhető mindaz, ami 2014-ben faktummá vált az energetikában. A cég vezető közgazdásza, Spencer Dale szerint mindez segíthet a globális látásmód reálisabbá tételében.
A BP szerint 1700 milliárd hordót tesz ki a Föld jelenlegi olajtartaléka, ami valamivel több, mint 52 évre elegendő.
Az árbevétel alapján a világ negyedik legnagyobb olajvállalatának számító BP 2015-ben csoportszinten befagyasztja alkalmazottainak alapfizetését.
A BP olajipari óriáscég volt vezérigazgatója szerint globális olajellátási szűkösséget okozhatnak az ukrajnai válság miatt Oroszország ellen foganatosított amerikai és európai szankciók.
Negyedéves jelentésében bevételi adatainak javulásáról számolt be a nagy-britanniai BP olajipari cég, de kiemelte, hogy további nemzetközi szankciók kedvezőtlenül érinthetik oroszországi befektetéseit.
Az Egyesült Államok által Oroszországra kivetett újabb szankciókra reagálva a brit BP olajipari konszern hétfőn bejelentette, hogy hosszú távon elkötelezi magát Rosneft-befektetése mellett.
Panaszt emelt a 2010 áprilisi Mexikói-öbölbeli olajkatasztrófát okozó brit BP olajtársaság az amerikai hatóságoknál, amiért kizárták a különböző megbízásokból.
Emmanuel Haton, a BP európai kormányügyekkel foglalkozó részlegének igazgatója a Gas Weeken azzal állt elő, hogy az energetikai jogalkotók energiabiztonságot övező aggodalma alaptalan, és emiatt nem képes az EU önellátásra berendezkedni.
A dunaföldvári székhelyű Pannonia Ethanol figyelmeztette az Európai Bizottságot, hogy a Platts társaság árjelzési tevékenységével gondok lehetnek. Az EB versenyfelügyeleti eljárást indított az ügyben, melyben olyan nagy olajcégek érintettek, mint a BP, Shell vagy Statoil.
A világ legnagyobb tőzsdei kőolajipari társasága jöhet létre, miután az az Európai Bizottság zöld utat adott annak, hogy az orosz Rosznyefty felvásárolja az orosz-brit TNK-BP vállalatot.
Csaknem három évvel a Deepwater Horizon olajfúró platformon, a Mexikói-öbölben bekövetkezett katasztrófa után megkezdődött a per a létesítmény üzemeltetői és a kártérítést követelők között hétfőn New Orleansban.
A brit BP Plc. olajipari konszern adózott eredménye 79 százalékkal csökkent a tavalyi utolsó negyedévben az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest, részben a Mexikói-öbölben történt olajszennyezéssel kapcsolatos kártérítések miatt.
Az illetékes amerikai bíróság elfogadta kedden a BP és az amerikai igazságügyi minisztérium megállapodását a Mexikói-öbölben történt 2010-es olajkatasztrófa ügyében.