Hősi halottá nyilvánította és előléptette Kónya Gábor Lajost, az esztergomi robbantásban elhunyt rendőrt a BM
Kónya Gábor Lajos törzszászlóst posztumusz a belügyminiszter főhadnaggyá léptette elő.
Kónya Gábor Lajos törzszászlóst posztumusz a belügyminiszter főhadnaggyá léptette elő.
Ígéret van, pénz nincs Recsken, a kormány titkolja a felmérésről készült jelentést – írja a Népszava.
A tervek szerint az új kibervédelmi egység költségeit a rendőrség a saját büdzséjéből fedezné.
Az intézményvezető a belügytől kér állásfoglalást, mihez kezdjenek a táblákkal, a tárca azonban egyelőre arra hivatkozik, hogy nem szólnak bele az iskolák belső dekorációjába.
Hány tanár adhatta be végül a lemondását, és mekkora szaktanárhiánnyal indul az év? Maradt-e bármilyen eszköze a pedagógusoknak a Belügyminisztériummal szemben, van-e még értelme tüntetni, tiltakozni? Milyen hatással van az oktatás elhanyagolása és a tanárok meg nem becsülése az oktatás minőségére, és mit tehet, aki jobbat akar a gyerekének? Tanévnyitó adásunkban 30 percben válaszoltunk a legégetőbb közoktatási kérdésekre.
Feleletválasztós teszttel indították a tanévet a tankerületek vezetői, hogy a BM megtudja, mennyire ismerik az új törvényt.
Békássy Szabolcs kollegiális szakmai vezető a legalább 1200 főt ellátó rendelőket tartaná ideálisnak.
Megjelent a státusztörvény végrehajtási rendeletének tervezete. A tanári fizetéseknél a Belügyminisztérium óriási mozgásteret hagyott az iskolák fenntartóinak, elképzelhető olyan helyzet, hogy két, ugyanolyan sávba tartozó tanár közül az egyik majdnem háromszor annyit keres, mint a másik. A szakszervezet attól tart, hogy teljesen szubjektíven fognak arról dönteni, ki mennyit keres. Jön a küzdelem a tanárhiánnyal, és a tanári eskü is. Mutatjuk a részleteket.
Forintra annyit kért a most nyertesnek kihirdetett biztosító a rendvédelmi dolgozók élet- és balesetbiztosításáért, mint az előző tenderen, ami azért lett eredménytelen, mert nem volt elég pénze a belügyi tárcának. Így némi sunnyogás és egy barkácsmegoldás elvetése után Mészáros Lőrinc-közeli biztosítása lesz 77 ezer embernek, köztük rendőröknek, tűzoltóknak.
Joe Biden „bosszúját” emlegeti a kormányzat arra reagálva, hogy az Egyesült Államok kedden jelentősen korlátozta a Magyarországról érkező emberek vízummentességét.
Az ellenzéki párt az üres Karmelita előtt kordont bontott, majd a szintén üres Belügyminisztérium elé vittek egy koporsót is – ami a turistákat lepte meg a legjobban.
Egy ideje már Pintér Sándor közvetlen környezetében is beszédtéma, hogy a belügyminiszteri poszton változás várható, utódként pedig legújabban Gulyás Gergely nevét emlegetik. Az biztos, hogy a kormányfő és Pintér között korántsem felhőtlen már a viszony. Mindez a magánbiztonsági piacra is lecsapódik, ahol a belügyminiszternek a kilencvenes évek óta komoly befolyása van. Csakhogy éppen ezen a területen indult meg egy NER-es terjeszkedés is, és az öregeknek már nem osztanak lapot.
A kerület polgármestere szerint politikai döntés született és ezért Németh Szilárdot okolja.
Vagy szereztek pénzt, vagy azt várják, hogy kevésbé lesznek mohók a biztosítók, mint az előző tendernél. Nemrég még a tárca azt tervezte, hogy közvetlenül fizet majd kár esetén, mert nem volt annyi pénze, hogy megújíthassa a rendvédelmisek élet- és balesetbiztosítását.
Egy nappal a státusztörvény elfogadása után kaptuk el Pintér Sándor belügyminisztert.
A belügy szerint a tantárgy célja a „haza iránt elkötelezett, gyakorlati honvédelmi ismeretekkel és készségekkel is rendelkező fiatalok célirányos nevelése”.
A Belügyminisztérium azt követően adott ki közleményt, hogy reggel nyilvánosságra került Takács Péter államtitkár levele, amiben inzulinhiányra figyelmeztette a háziorvosokat.
Csak annyi pénzt utal a belügy, ami a testületnél lévő két iskola fenntartására elég. Ez viszont Lakatos Oszkár szerint csődöt jelent.
A Belügyminisztérium helyettes államtitkára megígérte, hogy rendvédelmi dolgozó nem marad biztosítás nélkül, a tárca külső cég bevonása nélkül, maga rendezi az élet- és balesetbiztosításokat. A Magyar Rendvédelmi Kar elnöke a hvg.hu-nak azt mondta, a lényeg a részletekben lesz, ezeket majd most dolgozzák ki.
Több tízezer rendőr, tűzoltó és más rendvédelmis dolgozó, miközben akár az életét is kockáztatta, két hónapig kétségek közt volt: nem tudhatta, van-e biztosítása. Kiderült, hogy nincs, mert a biztosítás drágult, az emelt díjra pedig nem volt pénze az államnak. A Belügyminisztérium végül egy “házilagos” megoldással állt elő, amiről ma tárgyalnak a tárcánál.