Újra belefúrt a Marsba a Curiosity, majd egy év után
Újabb fúrást végzett a Marson az amerikai űrkutatási hivatal marsjárója.
Újabb fúrást végzett a Marson az amerikai űrkutatási hivatal marsjárója.
Csillogó akármit fotózott a Mars-táj horizontján a Curiosity űrszonda.
Jelentősnek mondható mennyiségben tartalmaz vizet a Mars talaja a Curiosity által vett minták elemzése alapján - jelentették be amerikai kutatók a Science című tudományos folyóirat legfrissebb számában.
A Curiosity marsjárót egy kígyóhoz hasonló robot követheti a Marson, ezt tervezi legalábbis a norvég Tudományos és Ipari Kutatásért Alapítvány (SINTEF).
Ma egy éve érkezett meg a Marsra a Földet 2011. november végén elhagyó Curiosity marsjáró. A gép kőzetvizsgálatai már igazolták, hogy sok milliárd évvel ezelőtt megvoltak az élet feltételei a vörös bolygón. Az alábbi bő két perc hosszú videó a Curiosity elmúlt 12 hónapban végzett munkáját mutatja be.
"Felgyorsult" a Curiosity marsjáró: a közel egy éve a vörös bolygón landolt kutatórobot vasárnap tette meg egyvégtében a leghosszabb útját: 100,3 métert haladt előre – közölték a NASA szakemberei. Az élet jeleit kutató rover korábbi egy nap alatt megtett csúcsteljesítménye 49 méter volt.
A Curiosity marsjáró bebizonyította, hogy volt lakható övezete a vörös bolygónak, ahol a NASA 2020-ban újabb programot indít az esetleges hajdanvolt élet nyomainak felkutatására.
900 fényképből állította össze a NASA azt a teljes méretében 1,3 milliárd pixeles fotót, melynek elemeit tavaly október és november között rögzítette a Curiosity marsjáró.
Újabb fúrást végzett a Marson a NASA űrrobotja, a Curiosity.
Íme a világ első „interplanetáris” időjárás-jelentője – iOS-es eszközökre.
Nem kerülheti el az ember, hogy a 2030-as évek végéig a Marsra ne lépjen, az Egyesült Államok számára pedig ez még prioritás is – jelentette ki hétfőn Charles Bolden, az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) igazgatója egy washingtoni tudományos konferencián.
Ismét tökéletesen működik a Curiosity - Kíváncsiság - nevű marsjáró, miután számítógépes hibák miatt többször is leállt az elmúlt hetekben, úgyhogy biztonsági üzemmódba kellett helyezni.
Újabb műszaki problémát észleltek az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) szakemberei a Curiosity (Kíváncsiság) marsjáró számítógépében, ezért ismét biztonsági üzemmódba helyezték a tudományos berendezést.