„Bejáratot” fotózott a NASA a Mars egyik szikláján
A Curiosity Mars-járó még május 7-én készített egy felvételt a vörös bolygó felszínén, amit azonnal felkapott az internet.
A Curiosity Mars-járó még május 7-én készített egy felvételt a vörös bolygó felszínén, amit azonnal felkapott az internet.
Az amerikai űrhivatal most adta hírül, hogy a Curiosity marsjáró még március 18-án ért egy olyan terephez, amin nem tudott volna áthajtani.
A Curiosity amerikai Mars-járó a Perseverance nevű „kollégája” mellett végzi tudományos munkáját. A szerkezet ezúttal a vörös bolygó felhőit tanulmányozta.
Ahhoz, hogy a Marson dolgozó roverek biztonságos úton haladjanak tovább, a tudósok különféle számításokat végeznek. Ez azonban rendkívül időigényes munka, amit egyszerűbben is meg lehetne oldani. Ehhez kéri az amerikai űrhivatal civilek segítségét.
A Curiosity 2012 óta kutatja az életre utaló nyomokat a vörös bolygón.
A NASA másik robotjárműve, a Curiosity már 9 éve ténykedik a Marson. A legújabb műve egy lenyűgöző panorámakép.
Miközben a Perseverance a Mars déli része felé halad, a másik rover, a Curiosity sem tétlenkedik. Talált is valamit, ami alaposan meglepte a NASA kutatóit.
A Marson nem igazán jellemzőek a felhős napok, de nemrég egy ilyen időszak köszöntött be. A NASA egyik műszere azonnal gyűjteni kezdte az adatokat.
A NASA Curiosity Mars-járója több mint 4 percen át nézhette, ahogy a marsi forgószél végighalad a vörös bolygó egyik dombján.
A NASA Curiosity marsjárója megint erős fotóval jelentkezett. Fókuszban a Föld és a Vénusz.
A Curiosity küldetése a koronavírus-járvány miatt sem állhat le, irányítani azonban sokkal macerásabb otthonról, mint a NASA központjából. Szerencsére erre is kitaláltak valamit a tudósok.
Az űrkutatás történetében először sikerült tudósoknak megmérni a marsi Gale-kráter felszíne fölötti légkört alkotó gázok szezonális változásait, ez az oxigén olyan mértékű szezonális ingadozásaira derített fényt, amelyre nem találnak magyarázatot semmilyen ismert kémiai folyamattal.
A NASA által a Marsra juttatott Curiosity ezúttal egy különlegesebb helyről készített magáról szelfit.
A marsi tavak és folyók vize 3,5 milliárd éve párolgott el – állapította meg egy friss amerikai tanulmány.
A Curiosity néhány napja magas metánszintet mért a Mars légkörében, ám a gáz mostanra eltűnt. A tudósok most azt nem értik, hova lett.
Nagy bejelentést tehet a NASA hétfőn: könnyen lehet, hogy a marsi élet nyomaira bukkantak a bolygó légkörét vizsgálva.
Újabb Mars-fotó tartja lázban a világot, miután a vörös bolygón hosszú ideje állomásozó Curiosity észrevett valamit a távolban.