Megvolt az élet feltétele a Marson
Lehetséges volt a mikrobiális élet a Marson a Curiosity első kőzetelemzése szerint.
Lehetséges volt a mikrobiális élet a Marson a Curiosity első kőzetelemzése szerint.
Először fúrta meg a marsi kőzetet a Curiosity marsjáró, hogy mintákat gyűjtsön. A szakemberek ezekből derítenék ki, létezhettek-e valamikor a Marson mikrobiális életformák kifejlődését lehetővé tévő feltételek.
A Curiosity egy lapos, halvány erezettségű szikla felé halad, amely a tudósok reményei szerint a vörös bolygó "vizes" múltjának bizonyítékait őrzi. A tervek szerint a marsjáró itt végzi el az első fúrásokat mintavétel céljából.
Először porolt le beépített drótkeféjével egy követ a vörös bolygón a Curiosity marsjáró.
Újabb rovert akar a Marsra küldeni az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA 2020-ban.
A Curiosity sikerén felbuzdulva a NASA bejelentette, hogy egy többéves program keretében kívánja biztosítani az Egyesült Államok dominanciáját a Mars felfedezésében.
Egy a Földön is fellelhető kőzethez nagyon hasonló követ talált a Curiosity a Marson - számolt be a france24.com.
A Curiosiy műszerei szerint meglepően kellemes az időjárás a Marson annak ellenére, hogy még nem köszöntött be a tavasz. A marsjáró környezetfigyelő állomása délutánonként 6 fokot mér most, és a műszer bekapcsolása óta a napok felében a hőmérséklet fagypont fölé emelkedett. Ezek az adatok meglepték a tudósokat, hiszen a Gale-kráterben, ahol augusztus 6-án landolt a Curiosity, még mindig tél van - olvasható a Space.com űrkutatási hírportálon.
Ősi vízfolyam nyomaira bukkant a vörös bolygón a Curiosity marsjáró - jelentették be az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA illetékesei.