17 évet kellett várni rá – már torrentezni is tud az iPhone-ján
Az egyik külső alkalmazásbolt kínálatában megjelent az első torrentapp az iPhone-okra, az Apple-telefonok történetében először.
Az egyik külső alkalmazásbolt kínálatában megjelent az első torrentapp az iPhone-okra, az Apple-telefonok történetében először.
Keresetben támadta meg az Európai Bizottság határozatát a ByteDance, ám az Európai Törvényszék elutasította a TikTok tulajdonosának érvelését egy új uniós jogszabállyal kapcsolatban.
Az Európai Bizottság jelentése szerint az Apple minden eszközzel akadályozza, hogy a fejlesztők olyan helyre tereljék a felhasználókat, ahol az App Store-hoz képest olcsóbban kaphatják meg a szolgáltatást, vagy szerezhetik be az adott alkalmazást.
Magyar idő szerint hétfő este befutott az iOS 17.5-ös változatának stabil kiadása. Az új rendszerverzió több nagyobb, és néhány kisebb változtatást hoz az iPhone-okhoz, nem mellesleg kijavít 15 biztonsági hibát, melyeket elméletileg a támadók még nem használtak ki.
Az iPhone-ok után az iPadek operációs rendszerét is meg kell nyitnia az Apple-nek. Ez sokkal fontosabb változást hozhat, mint elsőre tűnik.
Továbbra sem lehet előfizetni a prémium csomagra a Spotify alkalmazásában, de még csak utalás sincs arra, hogyan lehet ilyet, és mennyiért – az Apple ugyanis még az új uniós szabályozás után is feltételekhez köti ezt.
Döcögve érkezett meg az AltStore PAL nevű, független kiadó által üzemeltetett appbolt, ahonnan ugyanúgy tölthetők le az iPhone-okra alkalmazások, mint az App Store-ból.
A független fejlesztők jelentős ugrást tapasztalnak a letöltések számában, miután az Apple egy új törvény értelmében választás elé állította az iPhone-felhasználókat.
Öt eljárást már indítottak a Alphabet, az Apple és a Meta ellen.
Ha valósággá válik az Európai Unió terve, amelyben a digitális piacokról szóló friss szabályozásra hivatkozva megregulázná az Apple-t, akkor óriási átalakuláson eshet át az iPhone, aminek a hatásai egyelőre beláthatatlanok.
Ha Fitbit okosórája van, és szereti hozzá a különféle alkalmazásokat és óralapokat, akkor most gyorsan spájzoljon be belőlük, júniustól ugyanis megszűnik majd ez a lehetőség.
Viták kereszttüzébe került a Meta hirdetés- és nyomkövetés-mentességet kínáló előfizetési csomagja, és úgy tűnik, a cég elébe megy a bonyodalmaknak – maga csökkenti a tarifáit, majdnem az eddigi felére.
Az Epic Games után a Spotify csatája is kiújulni látszik az Apple-lel: a zenei streamingóriás ugyanis állítja, az Apple egyszerűen nem reagál az alkalmazásfrissítési kérelmükre, ami a DMA hatására tett engedményekkel bővítené az appjukat.
A jelenleginél könnyebb lesz iPhone-ról androidos telefonra váltani, de más változások is jönnek az iOS-ben a következő időszakban.
Uniós nyomásra néhány napja már az App Store-on kívülről is lehet alkalmazásokat telepíteni az iPhone-okra. Az új hír, hogy az Apple a harmadik féltől származó alkalmazások frissítését, ha valaki az iPhone-jával több mint egy hónapra elhagyja az Európai Uniót. Vannak, akik ezt úgy értelmezik, hogy az Apple ugyan betartja a törvényi előírásokat, azonban egy leheletnyivel sem tesz többet azoknál.
Újabb komoly engedményt tesz az Apple az új uniós jogszabály, a DMA hatására: hamarosan a weboldalakról, közvetlenül is le lehet majd tölteni alkalmazásokat. Vannak persze megkötések.
Március elején lépett életbe az Európai Unió digitális piacokról szóló törvénye (DMA). Ironikus módon épp az Európai Bizottság sértette meg az adatvédelmi szabályokat a Microsoft szoftvereinek használata során – közölte az európai adatvédelmi biztos hivatala.
Újabb fejezetéhez érkezett az Apple és az Epic Games harca, miután a techóriás letiltotta a játékfejlesztő fejlesztői fiókját.
Története legfontosabb frissítése futott be az iOS-hez: a 17.4-es rendszerváltozat, bár a nem egy új főverzió, mint az ősszel érkező iOS 18, valójában legalább akkora horderejű változásokat hoz.
Már-már szappanoperába illő, amit az Apple csinál a progresszív webalkalmazások-funkcióval: a történet legújabb epizódja szerint minden marad a régiben.