7200 itt élő külföldi szavazna május 25-én
Minden korábbinál több, csaknem 7200 Magyarországon lakóhellyel rendelkező, nem magyar állampolgárságú uniós polgár kérte névjegyzékbe vételét a május 25-i európai parlamenti (EP-) választásra.
Minden korábbinál több, csaknem 7200 Magyarországon lakóhellyel rendelkező, nem magyar állampolgárságú uniós polgár kérte névjegyzékbe vételét a május 25-i európai parlamenti (EP-) választásra.
Még két hétig, május 23-án 16 óráig lehet jelezni a választópolgár lakóhelye szerinti település jegyzőjénél, ha valaki az európai parlamenti (EP-) választás napján nem a lakóhelyén, hanem egy másik magyarországi településen szeretne szavazni.
Ma 16 óráig kérhetik névjegyzékbe vételüket azok a nem magyar uniós polgárok, akik itt élnek és szavazni szeretnének az EP-választáson.
A Fideszt is tagjai közöt tudó Európai Néppárt (EPP) szerezheti meg a legtöbb képviselői helyet az Európai Parlamentben (EP) a május 22-25-i választások után - közölte az EP az TNS Opinion közvélemény-kutató előrejelzése alapján.
A Fidesz EP-kampányának szlogenjével összhangban munkahelyükre ballagó kormánypárti képviselőket kérdeztünk arról, hogy vajon ők mit üzennek Brüsszelnek, illetve hogy kell érteni a "tiszteletet a magyaroknak!" követelést. A kérdésre érdemi – bár kitérő – választ csak Fónagy János fejlesztési államtitkár adott, Hende Csaba honvédelmi miniszter pedig azokhoz irányította riporterünket, akik a plakátot készítették.
Az "Üzenjük Viktornak: tiszteletet a magyaroknak" feliratú plakáttal arra akarják rávenni Orbánt, hogy a Fidesz vegyen részt az Együtt-PM által kezdeményezett EP-választási vitán. Nyílt levelet is írtak a miniszterelnöknek. A sajtótájékoztató után megjelentek Orbán Viktor hívei, és leszedték a plakáton elhelyezett matricákat.
Levélben fordult a Demokratikus Koalíció elnöke Bajnai Gordonhoz, az Együtt-PM vezetőjéhez és Mesterházy Attilához, az MSZP elnökéhez azt kérve, fontolják meg a május 23-ára tervezett EP-vita lefújását.
Hétfőn megkezdte országjáró kampánytúráját Csepelen a DK elnöke. Azt mondta, a baloldali ellenzék azért bukott el az országgyűlési választáson, mert nem állt ki kellő erővel az igazáért. Gyurcsány azt jósolta, hogy Orbán Viktor hamarosan lelepleződik. A DK Európai Egyesült Államokat akar, és európai ügyészségnek adna át minden olyan ügyet, amelyben politikus érintettsége mutatható ki.
Az Együtt-PM által kezdeményezett vitát a választás előtti pénteken, a nyilvánosság előtt, a parlamentben fogják megtartani az EP-választáson induló pártok képviselői. A Fidesz nem is válaszolt a megkeresésre, a DK a Jobbikkal nem hajlandó szóba állni, ezért nem vesz részt a vitán.
Lázba hozta az internet photoshopbajnokait a Fidesz kétféle EP-választási plakátja, amelyen tiszteletet követelnek a magyaroknak Brüsszeltől, jelentsen ez bármit is. Az orosz függés és Gyurcsány Ferenc ugyanúgy megjelenik a plakátvariációkon, mint a rovásírás.
Bokros Lajost, a Modern Magyarország Mozgalom (MoMa) elnökét meggyőzte a pártjára adott ajánlások ellenőrzésének harmadik újraszámolása, és elfogadta azt, hogy nem tudnak indulni a május 25-ei európai parlamenti választáson.
A hvg.hu tudósítója az Együtt-PM rendezvényén beszélt Bajnai Gordonnal, a Szabadság-téren.
Jóváhagyta az európai parlamenti választás szavazólapjainak mintáit szerdai ülésén a Nemzeti Választási Bizottság (NVB), az egyik a magyarországi, a másik a külképviseleti szavazásra készült. A szavazólap kisebb lesz az áprilisi voksnál használt, A3-as papírlapnál.
A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) szerdai ülésén döntött az Európai Parlament magyar tagjainak választásán listát állító jelölőszervezetek politikai reklámjainak közzétételére rendelkezésre álló közszolgálati műsoridő felosztásáról.
120 helyszínt járnak be a Fidesz EP-jelöltjei május 18-ig. A rendezvényeken a magyar érdekek képviseletét hirdetik majd.
Az Együtt-PM vitára invitálta az EP-választáson induló pártokat. Gyurcsány Ferenc pártja arra hivatkozva nem megy el, hogy a kezdeményezők a Jobbikot egyenrangú vitapartnernek fogadják el. Az LMP viszont ott lesz: listavezetőjük szerint a vitából "az EP-választás egyik legbotrányosabb jelenete is lehet".
A korábban feltételezett összegnél alacsonyabb lehet az EP-választások költsége, az április országgyűlési választások azonban a korábban tervezett 6-6,5 milliárd helyett 8 milliárdba is kerülhettek – írta a Világgazdaság.
Az LMP két EP-listavezetője bemutatta a párt európai parlamenti választási programját, amelyet szombaton fogadtak el nagy többséggel. A párt két mandátumot remél az európai parlamentben.
A határon túli magyarok csak a saját EU-tag országukban adhatnak le szavazatot az európai parlamenti választáson. Magyarország 4 hét múlva szavaz.