Már Blatter ellen is nyomoznak a svájciak
A FIFA korrupciós botrányában már vizsgálódó svájci szövetségi rendőrség most az elnök ellen is nyomozást indított.
A FIFA korrupciós botrányában már vizsgálódó svájci szövetségi rendőrség most az elnök ellen is nyomozást indított.
Az orosz elnöknek saját verziója van a FIFA körül gyűrűző vesztegetési botrányról. Szerinte az USA saját érdekeit követve robbantotta ki az ügyet, Joseph Blatter lemondott, de mégis regnáló FIFA-elnök pedig Nobel-díjat érdemelne.
Az Egyesült Államok hivatalosan kérte a svájci hatóságoktól, hogy adják ki a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) hét magas rangú tisztségviselőjét, akiket május végén amerikai kérésre letartóztattak korrupció gyanújával.
Korrupció révén lépett pályára a fociüzletben az amerikai Nike a májusban kirobban FIFA-botrány vádiratának egyik mellékszála alapján – írja a friss HVG.
Chuck Blazer, a FIFA végrehajtó bizottságának tagja beleegyezett, hogy az amerikai ügyészek beépített embereként tevékenykedjen a Nemzetközi Labdarúgó-szövetségben, és legalább 2011 óta együttműködött a labdarúgást átható korrupció vizsgálatában.
A Barca és a Real legendás támadóját, vagy a holland szövetség elnökét tenné a FIFA élére az európai fociszövetség volt elnöke, miután Sepp Blatter lemondott a szervezet vezetéséről.
Támogatni kell a Nemzetközi Labdarúgó Szövetségen belül változásokat, mert a szurkolók jobbat érdemelnek - mondta a sportügyekért felelős uniós biztos, Navracsics Tibor a FIFA-elnök lemondását követően.
Tízmillió dollárt utaltatott a FIFA főtitkára a vesztegetési botrány kulcsszereplőjének Jack Warner volt alelnöknek, bár a szervezet ezt közleményben cáfolja. A vád szerint Warner vesztegetési összegeket fogadott el annak fejében, hogy segített Dél-Afrikának juttatni 2010-es labdarúgó világbajnokság megrendezésének jogát.
Bombafenyegetés érkezett a zürichi rendőrséghez a pénteki FIFA-kongresszussal kapcsolatban.