A SpaceX rakétájának négy darabját találták meg eddig Lengyelországban
A lengyel űrügynökség szerint a Falcon 9-es további darabjai egy körülbelül száz kilométeres széles sávban bukkanhatnak még fel.
A lengyel űrügynökség szerint a Falcon 9-es további darabjai egy körülbelül száz kilométeres széles sávban bukkanhatnak még fel.
A Dragon űrhajót rendben célba juttatta, és vissza is indult a Földre a SpaceX Falcon 9 rakétája, de a második fokozatnál valami félrement, és végül nem ott landolt, mint kellett volna neki. A cég vizsgálódik, addig minden Falcon-indítást elhalasztanak.
Ismét visszatérhet az űrbe a SpaceX Falcon 9 rakétája, miután az amerikai szövetségi légügyi hatóság (FAA) csütörtökön engedélyezte küldetéseinek folytatását – de a vizsgálatnak még nincs vége.
2015 óta nem történt baleset Falcon-rakétával, most azonban a folyékony oxigén szivárgása miatt egy megsemmisült az űr peremén a SpaceX „igáslovából”.
Még nem áll készen az éles bevetésre az Ariane 6 hordozórakéta, addig is amerikai technológiával juttatnák az űrbe a Galileo navigációs műholdakat.
Több látványos képet és videót is kiadott a SpaceX az újabb Starlink-műholdak indításáról.
Megkezdte a jeladást a Műegyetem új kisműholdja, az MRC-100, amelyet a SpaceX rakétája vitt a világűrbe. A kisműhold fedélzetén három másik egyetemen készült önálló kísérletek mérőeszközei is a világűrbe kerültek.
A Galactic Energy egy kisebb rakéta sikeres tesztjei után nagy fába vágja a fejszéjét: 2024-ben elindítaná az 5 tonna hasznos teher szállítására alkalmas hordozórakétáját, ami egy egyedi hajtóművel is fel van szerelve.
Hawaii legmagasabb hegyén észlelték a szokatlan fényjelenséget, amit valószínűleg a Falcon 9-es rakéta okozott.
Az űripari cég belezavart néhány asztrofotós munkájába.
Az űrhajósok a rendszeres testmozgás ellenére is rengeteg izmot veszítenek küldetéseik alatt. Brit kutatók egy rendhagyó tanulmány keretében arra igyekeznek rájönni, hogyan lehet ezt megelőzni.
Ha van még hely, ahol eddig nem jelentek meg reklámok, az az űr. De hamarosan ott is lesznek ilyenek.
A rakétaindításokhoz használt modulok legtöbbje a légkörbe érve elég, a SpaceX műszerével azonban nem ez történt: a bokszzsák méretű darabka irányt tévesztett.