„Direkt ezért jöttem a BME-re, hogy ide bekerüljek”
Újra feltűnt egy Formula-versenyautó a Műegyetem aulájában. Az autót hallgatók tervezték és alkották meg egy nemzetközi verseny részeként.
Újra feltűnt egy Formula-versenyautó a Műegyetem aulájában. Az autót hallgatók tervezték és alkották meg egy nemzetközi verseny részeként.
Alig több, mint 12 méter alatt van százon.
1,46 másodperc alatt van százon álló helyzetből.
Biztosan nem sokan gondolnák, amikor felszállnak egy buszra, és hallják a szuszogó hangot az ajtók felől, hogy egy olyan, sűrített levegővel töltött szerkezet csukta be azokat, amilyennel mások – kissé unortodox módon – inkább versenyautókat hajtanak.
Ha valaki nem pilótaként, hanem versenymérnökként akar bekerülni a motorsportok elit csapataiba, akkor az egyik legjobb út manapság egy egyetemi versenycsapaton keresztül vezet. Ez a műfaj egyáltalán nem a „kis pénz, kis foci” kategória. Megnéztük, hogyan dolgoznak.
Új fejlesztésű elektromos versenyautót készítettek a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem. mérnökhallgatói a Formula Student versenyre. A FREC-005 nevet viselő versenyautó újdonsága, hogy karbon kompozit vázzal rendelkezik és négykerék meghajtású. Az autó az idei Formula Student Hungary-n mutatkozik be augusztus 20-23-án a győr-gönyűi kikötőben.
Gyorsulási rekordot állított föl egy svájci elektromos autó: kevesebb, mint két másodperc alatt érte el álló helyzetből a 100 kilométeres óránkénti sebességet.
Augusztus végén rendezik az egyik legnagyobb presztízsű, műszaki egyetemisták, főiskolások számára kiírt versenysorozat magyar futamát, a Formula Student Hungaryt.