Az viszonylag közismert már, hogy az elektromos autók elképesztően gyorsulnak. A Tesla vagy a Lucid Motors évek óta versenyez, hogy ki mondhatja magát a legfürgébb sorozatgyártású elektromos autó gyártójának és nagyjából 2 másodperces időket tudnak elérni.
Van azonban egy másik liga is, amely egyre inkább az 1 másodperc felé törekszik. Igaz, ezek formula autók, és olyan nemzetközi csapatok fejlesztik a járműveket, mint a GreenTeam, egy 20 főből álló egyetemi csapat Stuttgartban.
Az autójuk szinte teljes egészében szénszálból épült, a karosszéria így mindössze 145 kilogrammos, amelyhez egy 241 lóerő teljesítményű motor is elegendő, hogy új világrekordot állítson fel. Az erőt természetesen mind a négy kerékre továbbítják, amelynek révén a kocsi maximális gyorsulása 2,5 g. Összehasonlításképpen például az F1-es autók "csak" kétszeres g-értéket érnek el teljes gyorsításnál.
Ha valaki nem pilótaként, hanem versenymérnökként akar bekerülni a motorsportok elit csapataiba, akkor az egyik legjobb út manapság egy egyetemi versenycsapaton keresztül vezet. Ez a műfaj egyáltalán nem a „kis pénz, kis foci" kategória. Megnéztük, hogyan dolgoznak.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.