Hibát találtak egy japán atomerőműben
Három nappal az újraindítása után leállt a Takahama nukleáris erőmű egyik blokkja. Az áramfejlesztő rendszerben észleltek hibát.
Három nappal az újraindítása után leállt a Takahama nukleáris erőmű egyik blokkja. Az áramfejlesztő rendszerben észleltek hibát.
Vádat emeltek hétfőn Japánban a fukusimai nukleáris katasztrófa miatt az erőművet üzemeltető vállalat, a Tepco három korábbi vezetője ellen.
Teljes információhiányban van a világ Fukusima következményeivel kapcsolatban: az öt éve történt atombaleset gyökeresen átalakította a japánok gondolkodását, és minden új nukleáris projekt számára intő jel lehet, derült ki egy múlt heti londoni nemzetközi konferencián, melyen a tanulságok mellett a katasztrófa emberi-társadalmi oldaláról is benyomást szerezhettünk.
Az eddigi hírek szerint nem adtak ki cunamiriadót azután, hogy 5,5-ös erősségű földrengés rázta meg Japánban Fukusima prefektúrát magyar idő szerint szerda reggel. Ennél jóval erősebb, 7,3-as földrengés volt a csendes-óceáni Vanuatu partjainál.
Amikor azt hallja valahol, hogy Fukusimába "tulajdonképpen vissza lehetne költözni", jusson eszébe az alábbi képgaléria!
Egy új vérvizsgálattal 24 órán belül megjósolható lehet, hogy szenvedett-e halálos sugárfertőzést, akit a fukusimaihoz hasonló nukleáris balesetekből eredő sugárzás ért. Az új módszert egyelőre egereken próbálták ki.
Fukusimában, ahol 2011 márciusában a földrengés és cunami után az emberiség csak Csernobilhoz mérhető veszélyességű atomerőmű-balesete történt, véget ért a mentési munkálatok első fejezete.
A fukusimai atomkatasztrófakor rosszkor, rossz helyen lévő majmoknak lassan leépül az immunrendszerük, izmaikban pedig radioaktív részecskék halmozódtak fel.