Fukusimába is elvinnék az olimpiai lángot 2020-ban
A fukusimai kormányzó szeretné, ha a 2020-as tokiói olimpia váltófutása érintené a térséget, hogy a világ láthassa, milyen mértékben sikerült újjáépíteni a 2011-es katasztrófa után.
A fukusimai kormányzó szeretné, ha a 2020-as tokiói olimpia váltófutása érintené a térséget, hogy a világ láthassa, milyen mértékben sikerült újjáépíteni a 2011-es katasztrófa után.
A tengerbe vezetendő talajvizet a Tepco vállalat közlése szerint még azelőtt sikerült felfogni, hogy a reaktorépületek közelébe, az erősen radioaktívan szennyezett területre beszivárgott volna.
A japán kormány új energetikai terve „fontos alaperőművi forrásként” tekinti az atomenergiára. Van azonban egy fontos feltétel is: csak azok a reaktorok bekapcsolhatók, amelyről egy független hatóság megállapítja, hogy képes garantálni a biztonságos működést.
A hatások ideiglenesek, nem valószínű, hogy statisztikailag kimutatható mértékben nőnek majd a rákos megbetegedések statisztika adatai – erre jutott az ENSZ szakbizottsága.
A 38 ezres városban, amelynek nagy része a kitelepítési zónán kívül fekszik, új iskolákat és üzleteket építenek a visszaköltözők számára. A menekültek közül sokan még mindig ideiglenes szálláson vagy rokonoknál laknak.
13 ezer tonna vizet újra kell kezelni Fukusimában, miután meghibásodott az atomerőmű szűrőrendszere.
Nem áprilisi tréfa: április 1-jén összesen 358-an visszatérhetnek a három éve nukleáris katasztrófa helyszínévé változott Fukusimába. A japán hatóságok szerint már élhető a város, és elég, ha biztosítják a sugárvédelmi szolgálatot.
Országszerte egyperces néma csenddel és imával emlékeztek a 2011. március 11-i pusztító földrengés és szökőár áldozataira Japánban, ahol a császár a japánok összetartásának fontosságát hangsúlyozta, a miniszterelnök pedig egy természeti csapásoknak ellenállni képes ország megteremtését ígérte a katasztrófa harmadik évfordulóján kedden.
A héten kezdték játszani Japán-szerte az első széles körben forgalmazott, a fukusimai nukleáris katasztrófával foglalkozó japán filmet, amely egy család történetén keresztül beszél a tragédia következményeiről.
Japánban feloldják a tilalmat a fukusimai atomerőműhöz közeli egyik területen, így a lakosok visszatérhetnek otthonukba - jelentették be hétfőn a japán hatóságok.
Csaknem száz tonna erősen sugárszennyezett víz ömlött ki egy tartályból a három évvel ezelőtti földrengés és szökőár idején atombalesetet szenvedett fukusimai atomerőműben - közölte az erőművet üzemeltető vállalat, a Tepco.
Tönkrement már majdnem az összes hőmérő a Fukusima-1 atomerőmű 2. reaktorának alsó részében.
Literenként 30 egység a megengedett, de 5 milliót mértek - és nem jelezték. Igen, ismét a Tepco, és nem, nem most felejtettek el szólni erről, hanem tavaly szeptember óta.
Mintegy 27 ezer, a fukusimai atomerőmű térségéből kitelepített embernek tették lehetővé, hogy kivételesen egykori otthonukban töltsék az év végi ünnepeket - jelentette be néhány környékbeli város vezetése. A lehetőséggel azonban csak kevesen élnek.
Még három helyen ereszt a fukusimai erőmű hűtőtartályai köré vont betongát, de a sugárszennyezett víz nem ömölhetett a tengerbe, miután a közelben nincs vízelvezető árok.
Pilóta nélküli repülő szerkezetekkel, úgynevezett drónokkal fogják vizsgálni a háttérsugárzást a nukleáris balesetet szenvedett fukusimai atomerőmű környékén - tájékoztatott hétfőn a japán média.
A felszínen megugró gazdasági növekedés, hipermarketekbőll kitiltott trafikok, hatósági áras autók Venezuelában, új világkereskedelmi megállapodás. A sugárszennyezett vizet Fukusimában pedig a tengerbe önthetik. Kövesse a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
A két és fél évvel ezelőtti japán atombaleset óta a legmagasabb szintre nőtt szerdán a sugárzás szintje a Fukusima-1 atomerőmű környéki talajvízben – közölte az erőművet üzemeltető vállalat, a TEPCO.
Végre nem egy újabb katasztrófa híre érkezett a közel 3 éve nukleáris katasztrófát szenvedett erőmű mentési munkálatairól. A mintegy 400 tonnányi uránrúd-kontingens biztonságosabb helyre szállításának ügyében azonban a siker egyelőre csak a prológnak szól.
A mifelénk inkább csak az ipari fénymásolókról ismert Kyocera elég motivációt érzett magában ahhoz, hogy a 2011-es természeti és nukleáris katasztrófa után átgondolja, hogyan termelhetne veszélytelenül saját maga is villamosenergiát.