Autóban tartható konferenciabeszélgetést és még jobb navigációt ígér a Google
Több újdonság is érkezik az Android Autóba, valamint azokhoz a járművekhez, amelyekbe integrálva van a Google.
Több újdonság is érkezik az Android Autóba, valamint azokhoz a járművekhez, amelyekbe integrálva van a Google.
A Google a mesterséges intelligenciát hívja segítségül, hogy a felhasználók egyedi háttérképeket hozzanak létre az androidos eszközükön.
A bíróság szerint a böngészőóriással az is gond, hogy LMBTQ-propagandát terjeszt.
A Google az év végéig a világ 15 nagyvárosában teszi elérhetővé az Immersive View nevű funkciót, amivel a navigáció során megnézhetjük, milyen épületekkel, tereptárgyakkal találkozhatunk az út során, és azt is, milyen forgalomra számíthatunk.
Saját processzorral szerelt eszközöket, így egy összehajtható okostelefont és egy különleges dokkolóval kínált táblagépet is bemutatott szerdán a Google.
Számos bejelentést tett a keddi konferenciáján a Google, melyek érintik a hagyományos keresőt és a Bard nevű, mesterségesintelligencia-alapú chatbotot is.
Jól tudják a felhasználók, hogy a Google is hirdetésekből él, illetve ezek teszik lehetővé a vállalat remek termékeinek ingyenes használatát, de annak végképp senki sem fog örülni, hogy ha a Gmail is tele lesz hirdetésekkel. Pedig úgy fest, ilyesmire készül a keresőóriás, vagy legalábbis ezzel kísérletezik.
A Twitter egyik mérnöke szerint a WhatsApp akkor is használta a telefonja mikrofonját, amikor ő aludt. Úgy tűnik azonban, nem teljesen erről van szó.
Magyar idő szerint szerda este 7 órakor kerül sor a Google éves nagy eseményére, az I/O fejlesztői konferenciájára. Megmutatjuk, hogyan nézheti élőben az eseményeket, illetve hogy várhatóan miket tartogat számunkra a keresőóriás.
Titkos, a háttérben történő előfizetésekkel lopták meg a felhasználókat a Kaspersky által lefülelt kártékony alkalmazások, melyek jellemzően valamilyen fotós vagy videós szerkesztési képességet kínáltak. Ezeket jellemzően teljesítették is, a problémás részek észrevétlenül, a háttérben futottak.
Demis Hassabis, a Google tulajdonában álló DeepMind vezetője szerint legfeljebb 10 év van hátra a mesterséges általános intelligencia megépítéséig, ami szerinte olyan forradalmi lesz, mint az első iPhone volt.
A tervek szerint május 10-én, a Google éves I/O fejlesztői konferenciáján mutatja majd be a cég a vállalat első, hajlítható kijelzős mobilját, a Pixel Foldot.
Változtat a Google az eddigi jelszókezelésén. Lehetővé teszi, hogy a felhasználó saját speciális kulcsot hozzon létre, és ezzel kiváltsa akár a kétfaktoros azonosítást is, amikor bejelentkezik a Gmailbe, YouTube-ba vagy bármely más Google-szolgáltatásba.
A felhasználók 89 százaléka úgy gondolja, hogy a Chrome böngésző címsorában megjelenő lakat ikon a megbízható webhelyeknél jelenik meg. Pedig ez igen komoly tévedés.
Újabb funkciót kap a Google levelezője, hamarosan a hitelesített vállalatok neve és logója mellett már egy kék pipa is jelzi majd a Gmailben, hogy a feladó megbízható.
Nem kell fejlesztőnek lenni, hogy idő előtt kipróbálhassuk, milyen újdonságokkal kísérletezik a Google térképes applikációja: csupán egy űrlapot kell kitöltenünk, és máris települhet az eszközünkre a Google Térkép előzetes változata, benne számos új funkcióval.
A mesterséges intelligenciában keresztapaként is emlegetett Geoffrey Hinton több mint egy évtized után távozik a Google-től, hogy szabadon beszélhessen az MI veszélyeiről.
A tartalom eddiginél erősebb moderálására figyelmeztette az Apple és az Alphabet (Google) az Amazont, miután kiderült, hogy az alkalmazásboltjaikban elérhető Kindle appra letölthető tartalmakra is gyakran ki lehetne tenni a 18-as karikát.
Több mint 20 programozási nyelven indult el a Google Bard kódolási funkciója, mely több területen is segítheti a szoftverfejlesztőket.
Amint valaki felkeresi az Edge előzetes verzióiban a Google Bardot, a böngésző feldob a felhasználónak egy üzenetet, hogy vesse össze azt a Microsoft saját új Bing chatbotjával. Az újszerű módszerrel arra készülhetnek, amikor majd a Bard is széles körben terjedni kezd majd.