Új funkció jön a Google Fordítóba, pontosabb lesz a végeredmény
Hamarosan minden felhasználó számára elérhetővé válik a Google Fordító újdonsága, ami a szavak lefordításánál jobban odafigyel majd a szövegkörnyezetre.
Hamarosan minden felhasználó számára elérhetővé válik a Google Fordító újdonsága, ami a szavak lefordításánál jobban odafigyel majd a szövegkörnyezetre.
A Samsung lehet a következő technológiai óriás, amely szeretné megvetni a lábát a virtuális valóság piacán.
A keresőóriás anyavállalata 100 millió dollárt vesztett a piaci értékéből.
Egyszerűbben és hatékonyabban lehet majd keresni a Google-ben, ennek érdekében fejlesztett újdonságokat jelentett be kedden a vállalat. Bár szöveges és képkeresős téren is jönnek újdonságok, a keresőpiaci háború ezen pontján ez most kevés lesz.
Minden fejlesztő előtt megnyílhat az út a Google által fejlesztett mesterséges intelligenciához, ugyanis egy úgynevezett API-n keresztül beépíthetik a jövőben a saját alkalmazásaikba a tudását. Egyelőre azonban még csak a tesztelés zajlik, méghozzá gőzerővel.
Hamarosan egy ujjlenyomat vagy egy arcazonosítás is elég lehet ahhoz, hogy az asztali Chrome böngészőben elmentett jelszavainkat megtekinthessük és szerkeszthessük.
Csomagajánlattal állt elő kedden este a Microsoft: nemcsak a még mindig kevesek által használt Bing keresőbe, hanem a pozitívabb fogadtatású, de szintén felhasználók tömegére váró Edge böngészőbe is beépítette a mesterséges intelligencia (MI) azon képességeit, melyektől az elmúlt hetekben hangos a világsajtó.
Mindenkinél alapértelmezetten bekapcsolja a Biztonságos Keresést a Google, így a felnőtteknek szóló tartalmak minden esetben elhomályosítva jelennek majd meg a találatok között.
Hasonlóan az Apple megoldásához, lehet, hogy az androidos készülékeket is használhatjuk majd webkameraként az idén várható Android 14 új funkciójának köszönhetően.
Sundar Pichai, az Alphabet vezérigazgatója megmutatta, milyen válasza van a Google-nek a ChatGPT-re. A fejlesztés neve Bard, és hamarosan ön is használhatja majd.
Egyelőre csak a Chrome fejlesztői változatába került be az az új funkció, amely segítségével egyetlen gombnyomásra törölhetjük az elmúlt 15 perc előzményeit.
A keresést és a térképszolgáltatást érintő eseményt tart néhány napon belül a Google, és iparági pletykák szerint akár egy, a ChatGPT-hez hasonló megoldást is bejelenthet a vállalat.
Ezentúl bárki streamelhet egy vendéggel közösen mobilról, amennyiben rendelkezik legalább 50 követővel. Mutatjuk, hogyan érhető el az új funkció.
Michael Bennet, Colorado demokrata szenátora szerint a TikTok nemzetbiztonsági fenyegetést jelent, ezért elérhetetlenné kell tenni azt a Google és az Apple alkalmazásboltjában.
Több mint 20 millióan letöltötték már az alábbi három átverős alkalmazást. Népszerűségük persze érthető, ugyanis azt ígérik, hogy segítik formába hozni a felhasználókat, és ezért még jutalmat is ígérnek nekik. De nem csak ezekkel járhatunk pórul, ha nem figyelünk a felhasználói véleményekre.
A Google a jelek szerint gyorsan magára talált a ChatGPT okozta sokkból, és már ki is találta, mivel tudná megreformálni internetes keresőjét.
Apró, ám hasznos funkció érkezett a Gmail mobilos applikációiba: ezentúl sokkal kényelmesebb lehet a csomagok nyomkövetése, nem kell hozzá weboldalakat megnyitni és kódokat kimásolni.
A Google az androidosok számára is elérhetővé teszi a Chrome biztonsági funkcióját, amely az inkognitó módban folyó böngészést zárja lakat mögé a kíváncsiskodó szemek elől.
„Welcome to YouTube!!!” címmel töltött fel valaki egy videót a YouTube-ra, ami az alatta szereplő dátum szerint régebbi volt, mint az eddig ismert, a platform egyik alapítója által feltöltött „Me at the zoo”.
Biztos állásnak tűnik manapság ügyvédnek lenni a Google-nél, annyi peres eljárás indul a keresőóriás ellen. Legutóbb egy igen ijesztő ellenfél jelent meg: az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma adott be trösztellenes keresetet.