Szijjártó: A két magyar állampolgárságú kislány is kiszabadult a Hamász fogságából
A gyerekek katari segítséggel nyerhették vissza szabadságukat.
A gyerekek katari segítséggel nyerhették vissza szabadságukat.
Tizenhét túsz szabadult ki a Hamász fogságából.
Rövid időn belül ez a harmadik eset, hogy fegyveresek foglalnak el egy hajót a térségben. Mindez összefüggésben állhat az izraeli-palesztin konfliktussal.
Az izraeli offenzíva során megölték a Gázai övezetet uraló Hamász iszlamista terrorszervezet négy parancsnokát, köztük a Gáza északi részéért felelős parancsnokot – jelentette be a Hamász fegyveres szárnya, az Izzedín el-Kasszám Brigádok.
Az izraeli hadsereg honlapja szerint öt, palesztin források szerint hét palesztin vesztette életét a hadsereg éjszakai razziáin Ciszjordániában.
A 13 túszért cserében Izrael 39 palesztin foglyot engedett ki a börtönből.
A Hamász nagy nehezen szabadon engedte az izraeli és külföldi túszok második csoportját, a Vöröskereszt viszi őket Egyiptomba. Az első hírek szerint kevesebb külföldit engedtek el, mint amennyiről eddig szó volt.
A túszcsere órákat csúszott, miután a palesztin terrorszervezet azzal vádolta Izraelt, hogy megsértették a tűzszüneti megállapodást és blokkolják a gázai segélyszállítmányokat. Aztán Katar és Egyiptom közbenjárásával sikeresek voltak a tárgyalások.
A magyar túszokról csak akkor adnak hivatalos tájékoztatást, ha azzal nem fenyegetik a biztonságukat.
Szombat a tűzszünet második napja, az elsőn 24 embert engedett el a Hamász.
A legtöbbjükről azt sem lehet biztosan tudni, hogy életben vannak-e.
Ezzel kiváltották Izrael felháborodását.
Egyelőre 13 izraeli túszt engedett szabadon a Hamász, 10 thai és egy Fülöp-szigeteki állampolgár is kiszabadult.
Az NSO Group állítja: kulcsszerepe lehet a Pegasusnak az izraeli–palesztin háborúban. Azonban több szakértő is állítja, hogy ez képtelenség.
Izrael szerint ez korántsem jelenti a háború végét.
Csúszik a négy naposra tervezett tűzszünet kezdete Izrael és a Hamász között, amelynek során izraeli túszokat és Izraelben bebörtönzött palesztinokat adhatnak át egymásnak a háborús felek.
Korábban nem kezdik meg az elrabolt túszok szabadon bocsátását.
Izrael százötven bebörtönzött palesztint enged szabadon ötven Gázai övezetbe hurcolt túszért cserébe.
Az izraeli kormány és a Hamász között megkötött megállapodás értelmében az öt túszból hárman is azokba a túszcsoportokba tartoznak, akiket elengedhet a terrorszervezet.
Izrael abba is belement, hogy 150 palesztin fogvatartottat, többnyire nőket és fiatalkorúakat, kiengedjenek a börtöneikből, hogy visszatérhessenek jellemzően ciszjordániai és kelet-jeruzsálemi otthonaikba.