Bűnösnek vallja magát és lemond a Binance vezére
Egy 4 milliárd dolláros vádalku részeként távozik a Binance kriptotőzsde vezetője, Changpeng Zhao.
Egy 4 milliárd dolláros vádalku részeként távozik a Binance kriptotőzsde vezetője, Changpeng Zhao.
Az izraeli kormány ülésezik a kérdésről, ha megegyeznek, leghamarabb csütörtök este szabadulhatnak a túszok.
Részletek derültek ki az egyik, Hamász által elrabolt, magyar állampolgársággal is rendelkező túszról. Omri Miranról van szó, akinek a sztorija már ismert volt, de azt nem lehetett tudni, hogy magyar állampolgársága is van.
A hátborzongató jelenetet biztonsági kamerák október 7-én rögzítettek, de a felvételeket eddig nem mutatták be.
Az elmúlt napokban több mint száz embert evakuáltak az al-Shifa kórházból, amiről az IDF azt állította, alatta található a Hamász vezérközpontja, a WHO pedig azt mondta róla a "halál övezete". Az IDF vasárnap egy kutyára szerelt kamerával hatolt be a kórház alá, amiről azt nyilatkozták: terroralagutat találtak.
A Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel évekig baráti kapcsolatot ápoló orosz vezetők inkább a palesztinok mellé állnak, Putyin sem ítélte el a Hamász október 7-ei terrortámadását.
A palesztin egészségügyi minisztérium nem erősítette meg a felvételek hitelességét.
Egy egyiptomi kórházba szállítják a csecsemőket.
A magyar kormány, a menekültkérdés és a titkosszolgálatok viszonyát elemzi a Daily Telegraph cikke. Ungvárról jelentkezik riporttal a Spiegel. Válaszokat kell adni az ukrajnai patthelyzetre, írja az Economist elemzője. A brit lap egy másik cikkében arról ír, meddig finanszírozhatja az ukrajnai háborút Vlagyimir Putyin. A Der Standard a globális Dél és a Nyugat konfliktusát elemzi az izraeli háború tükrében. Az egyik legismertebb izraeli író szerint az ország vezetése hibázott a Hamász támadása előtt. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az Egészségügyi Világszervezet felszólította Izraelt: fejezze be a harcokat a területen.
Hat orvos és 120 beteg marad abban a gázai kórházban, ami szerdán vált csatatérré, amikor izraeli csapatok rajtaütöttek a létesítményen. Izrael szerint a Hamász a kórház alatt működtet egy parancsnoki központot.
Bár Orbán Viktort számon kérte Toroczkai László, hogy “békepárti” politikusként miért nem akar tűzszünetet Izraelben, a szélsőjobboldalon is enyhe fordulat áll be, aminek az egyik jele, hogy a közel-keleti eseményekkel kapcsolatban semleges állásponton van a Mi Hazánk. Ez a változás a nyugat-európai szélsőjobboldalon is érzékelhető, miközben a radikális jobb és a radikális baloldal mintha éppen helyett cserélne. A Fidesznek azonban elemi érdeke, hogy legyen egy nála radikálisabb nézeteket valló párt, persze csak ellenzéki szerepben.
Irán mestertervéről, a Hezbollah és a Hamász szerepéről beszélt magyar újságíróknak, köztük a HVG munkatársának a nyugat-galileai ALMA Kutató és Oktatási központ alapító-elnöke, Sarit Zehavi. A nyugalmazott alezredes 14 évi katonai szolgálat után, egy évtizede hozta létre a magánadományokból működő intézményt, amely Izrael biztonsági kihívásaival foglalkozik az északi határnál.
Az izraeli hadsereg szerint a Hamász a Gázai övezet legnagyobb kórháza alatt is alagútaknát épített.
Lehet, hogy mégis Magyarország lesz az utolsó tagállam, amelyik megszavazza a svéd NATO-tagságot? Hová tűnhettek a Hamász-harcosok? Mi történik a gázai Al-Shifa kórház körül? Van-e a Nyugatnak életképes Ukrajna-stratégiája? Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A hadsereg szerint a laptopon olyan felvételek is voltak, amelyeket nemrég hozott nyilvánosságra az izraeli rendőrség a Hamász fegyvereseinek vallatásáról, ez pedig az IDF szerint azt bizonyítja, hogy a terroristák az elmúlt néhány napban járhattak a kórházban.
Biden találkozott a kínai elnökkel, Hszi Csin-pinggel való találkozás után azt közölte, mindent megtesz a Hamász által fogvatartott túszok kiszabadítása érdekében. Négy gyereket és két palesztin családtagjukat menekítette ki a magyar külügy Gázából.
A hadsereg által kiadott videofelvételen a kórház egyik rejtett épületében talált tárgyak, továbbá automata fegyverek, gránátok, lőszerek és golyóálló mellények láthatók.
Ali Hámenei Teheránnak a konfliktustól való távolmaradását azzal indokolta, hogy a Hamász nem értesítette őket előre az október 7-i támadásáról.
A robbantásra két nappal azt követően került sor, hogy az IDF Goláni zászlóalja elfoglalta az épületet.