Találtak egy új anyagot a Holdon, rögtön három Hold-küldetést is betervezett Kína
Kulcsfontosságú energiaforrás lehet az az újfajta ásvány, ami a Holdon is megtalálható. Kína máris terveket szövöget a kitermelésére.
Kulcsfontosságú energiaforrás lehet az az újfajta ásvány, ami a Holdon is megtalálható. Kína máris terveket szövöget a kitermelésére.
Novemberben a floridai Kennedy Űrközpontból indítja útnak első holdjáróját az Egyesült Arab Emírségek – jelentette be a küldetés igazgatója hétfőn.
A 98 méter magas SLS az Artemis-misszió egyik igen fontos eleme.
A NASA azonosította be azokat az ígéretesnek tűnő menedékeket a Holdon, amiket az égitestre visszatérő kutatók és asztronauták vizsgálhatnak majd meg közelebbről.
Még nyáron elindulhat a NASA Artemis 1-küldetése a Holdra. Az amerikai űrhivatal bejelentése szerint az űrhajó már augusztus 29-én elstartolhat.
Nők eddig nem utaztak a Holdra, és a férfiak sem maradtak sokáig, de ez hamarosan másképp lesz, ezért fel kell készülni a sugárveszélyre. A próbát Helgára és Zoharra bízzák.
Eredeti NASA-fényképekre lehetett licitálni egy koppenhágai aukción, melyen több mint 170 ezer dollár (58,2 millió forint) folyt be az eladott fotókból.
Egy-két hétig meghúzhatná magát egy kisebb űrhajóscsapat abban a felfújódó, nagyobbacska kabinban, amelyet a francia Spartan Space startup tervezett a közeljövőben a Holdra szálló egységeknek.
Magyar tudósok történetét juttatja a Holdra a Telenor és a Tungsram. Bay Zoltán, Barabási Albert-László is szerepel a Hold-plaketten.
A NASA 12 ezer jelölt közül válogatta ki azokat, akik a jövőben eljuthatnak a világűrbe.
Kiválasztotta rovere leendő leszállóhelyét következő holdmissziójához a Hold déli sarkánál a NASA. A Volatiles Investigating Polar Exploration Rover, vagyis Viper (Vipera) nevű jármű a Nobile-kráterben fog landolni 2023-ban.
A Hawaiin lévő teleszkóp megfigyelései révén sikerült azonosítani a Föld körül keringő, eddig ismeretlen eredetű objektumot – közölte a NASA bolygókutató intézete, a kaliforniai Pasadenában lévő Jet Propulsion Laboratory.
A kutatók szerint a Holdon a Földön bennünket érő sugárzás 200-szorosát kell elviselni. Az űrhajósokat 38 nap alatt érheti akkora dózis, mint azt, aki a Földön egész évben sugárzó anyagokkal dolgozik.
Pályázatot hirdetett a NASA, hogy megoldja a későbbi Hold-missziók áramellátását. Az amerikaiak számára kiírt pályázaton egy jól működő prototípusért több millió dollárt fizetne ki az űrhivatal.