Nem az EU utolsó gerendáját tartja Orbán, hanem inkább csak a markát
Bár Orbán Viktor hűségnyilatkozatot tett az Európai Uniónak, valójában nem vesz részt az integráció elmélyítésében. Eközben a magyar gazdaság mélyen beágyazódott az európaiba.
Bár Orbán Viktor hűségnyilatkozatot tett az Európai Uniónak, valójában nem vesz részt az integráció elmélyítésében. Eközben a magyar gazdaság mélyen beágyazódott az európaiba.
Paul A. Nutt egy orosz portálon fejtette ki a véleményét.
A Politico a lengyel és a magyar kormány visszatáncolásától egészen a populisták megerősödéséig végigvette a lehetséges végkifejletet. Az is lehet, marad minden a régiben.
Jobb bent, mint kint – így lehetne a legrövidebben összefoglalni azokat az elemzéseket, amelyek arról a fikcióról készültek, hogy Magyarország kilép, illetve kilépett az unióból. Ebben a sem politikailag, sem gazdaságilag nem létező forgatókönyvben csak a Századvég elemzői találtak pozitív részeket, az elemzésre felkért egyik tanszékvezető egyetemi tanár viszont egyenesen azt állítja: ha tényleg kilépnénk az EU-ból, Magyarország kompországként végleg kikötne a keleti parton.
A Brüsszel elleni hadviselés konoksága láttán egyre többekben vetődik fel a kérdés, nem fogja-e kivezetni az Orbán-kormány Magyarországot az Európai Unióból, illetve nem löki-e el magától renitens tagját az unió vezetése. Bár mindez fikció, nem árt egy pillantást vetni a rémforgatókönyv lehetséges és számszerűsíthető következményeire. Farkas Zoltán elemzésének második része.
Nigel Farage, az EU-ellenes Egyesült Királyság Függetlenség Pártja (UKIP) volt vezetője az Európai Parlament szerdai plenáris ülésén azt kérte Orbán Viktortól, hogy Magyarországon is írjanak ki népszavazást az EU-kilépésről. Orbán az ülés utáni sajtótájékoztatóján válaszolt neki.
A menekültek elosztását szolgáló kvótarendszer révén kevesebb menekültet befogadó államok tegyenek többet az uniós külső határok védelméért - mondta Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság (EB) elnöke a Der Tagesspiegelnek. Orbán Viktornak is üzent az interjúban.
Megtagadta az Európai Unióból való kilépésről szóló országos népszavazási kezdeményezés aláírásgyűjtő ívének hitelesítését szerdai ülésén a Nemzeti Választási Bizottság (NVB).
Az október 2-ára kitűzött népszavazás nyilvánvalóan az uniós tagság támogatottságának megszondázása. A népszavazás bojkottja pedig azon az alapfeltételezésen alapul, hogy a választók nem győzhetők meg, így lényegében a politikai impotencia nyílt elismerése. Vélemény.
Manfred Weber szelíd üzenetet küldött: a felelős politikusok most ne a különbségeket keressék, hanem hogy hogyan közelíthetők az álláspontok.
Akármilyen eredményt is hoz a Brexit, vagyis a britek népszavazása az unióból való kilépésről, a magyar kormány elkötelezett az EU-tagság mellett, vagyis nem lesz Huxit – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Figyelőnek adott interjújában.