100 milliárd euró kell, hogy be ne dőljön Spanyolország
A százmilliárd eurós nagyságrendet is elérheti az a támogatás, amelyről az euróövezeti országcsoporton belül megbeszélések folynak a spanyol bankszektor megsegítésével kapcsolatban.
A százmilliárd eurós nagyságrendet is elérheti az a támogatás, amelyről az euróövezeti országcsoporton belül megbeszélések folynak a spanyol bankszektor megsegítésével kapcsolatban.
Távhívásos megbeszélést tartanak szombat délután az euróövezeti országok pénzügyminiszterei a spanyol gazdasági helyzetről - közölték brüsszeli források.
A jegybanktörvény módosításáról szóló parlamenti végszavazás elhalasztása segíteni fogja a Nemzetközi Valutalappal (IMF) tervezett tárgyalásokat akadályozó nézeteltérések feloldását - mondta Varga Mihály szerdán a Bloomberg hírügynökségnek.
Már készülnek a lehetséges kompromisszumos javaslatok a jegybanktörvény módosítására, amelyek mentén a magyar kormány és a parlament akceptálná a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Központi Bank (EKB) kifogásait - írja a Népszabadság szerdai számában kormányzati és fideszes forrásokra hivatkozva.
Negyedikként az eurózóna tagállamai közül már ebben a hónapban segítséget kérhet Ciprus az eurózóna-országok mentőcsomagjából, az EFSF-től.
Varga Milály azt kéri a Fidesz-frakciótól, fontolja meg a MNB-ről szóló törvény végszavazásának elhalasztását.
A mostani 1038,4 millió SDR-ről 1940 millió SDR-re nő Magyarország részvételi kvótája a Nemzetközi Valutaalapban - derül ki az Országgyűlésnek pénteken benyújtott törvényjavaslatból. A kvóta felülvizsgálatát a Nemzetközi Monetáris és Pénzügyi Bizottság 2009-es irányadó állásfoglalása alapján rendelte el a kormány.
Még nem tűzték ki a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a Magyarország közötti tárgyalások megkezdésének dátumát - jelentette ki Gerry Rice, az IMF szóvivője csütörtöki washingtoni sajtótájékoztatóján.
Varga Mihály szerint "nincs túlságosan messze" a magyar kormány várakozásaitól az a piaci elemzői vélemény, miszerint Magyarország egy 2-3 évre szóló, 15 milliárd eurós csomagról köthet megállapodást a Nemzetközi Valutaalappal (IMF).
Élesen bírálta a Nemzetközi Valutaalap főigazgatóját, Christine Lagarde-ot a görög radikális baloldal vezetője.
Kissé karikatúraszerűnek és sematikusnak minősítette a francia kormány vasárnap Christine Lagarde-nak, a Nemzetközi Valutaalap főigazgatójának görögökkel kapcsolatos kijelentését, azt, hogy felszólította őket arra, fizessék be "az összes adójukat".
Megint 300 forint fölött az euró, mérgesedik a görög válság, és Európának nem sok ötlete van a helyzet megoldására. Orbán Viktor viszont szívesen adna gazdaságpolitikai tanácsokat az európai vezetőknek. Pedig a magyar kormány eddig láthatóan még egy IMF-hitelt sem tudott tető alá hozni, és a kiszámíthatatlan gazdaságirányítás iskolapéldája mindmáig. Rohamtempóban készül a jövő évi büdzsé, és a jelek szerint átíródik a még ki sem hirdetett telefonadó, Matolcsy adósalátájából pedig kidőlt néhány meglepetés. A hvg,hu heti gazdasági összefoglalója.
Még sosem volt ilyen szókimondó a görögökkel szemben Christine Lagarde, a Nemzetközi Valutalap vezetője, mint egy hétvégén megjelent interjúban. De nagyon más politikusok sem.
Júniusban az Európai Bizottság megszünteti a túlzottdeficit-eljárás miatt kezdeményezett szankciót Magyarország ellen, és Magyarország előnyös megállapodást köt az EU/IMF-fel - fejezte ki reményeit Varga Mihály tárca nélküli miniszterjelölt az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottság előtti meghallgatásán.
Az IMF-tárgyalások előtt nem tervez devizakötvény-kibocsátást az Államadósság Kezelő Központ - mondta az ÁKK vezérigazgató helyettese a Gazdasági Rádióban.
Londoni elemzői értesülés szerint a magyar kormány arra számít, hogy az uniós pénzügy- és gazdasági miniszterek tanácsának (Ecofin) június végi - a konvergenciaprogramot magyar várakozások szerint jóváhagyó - ülése után kezdődhetnek meg a hivatalos tárgyalások az új IMF/EU-programról.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) a parlamenti választásokig felfüggeszti kapcsolatait Görögországgal, és nem működik együtt az átmeneti kormánnyal - jelentették be csütörtökön. Ez egyben azt is jelenti, hogy az IMF szakértői nem utaznak Athénbe a görög segélyprogram haladásának felülvizsgálatára.
Helyre kell állítani a független intézményeket, az ország kormányozhatóságát, a külföldi bizalmat, a növekedési képességünket, és minél előbb el kell jutnunk az IMF-megállapodásig - mondta Bajnai Gordon csütörtökön egy konferencián. A volt miniszterelnök szerint a kormány súlyos károkat okoz az országnak, és úgy vélekedett, "gyökeres és elemi" fordulatra van szükség.
A legjobb gazdaságpolitikai irányvonal az, amely nem tesz hozzá Magyarország sérülékenységéhez. Emiatt a kiszámíthatóság és a fenntarthatóság döntő fontosságú Magyarország számára – mondta Irina Ivascsenko, az IMF magyarországi képviselője egy csütörtöki kerekasztal-beszélgetésen.
A román kormány elfogadta azt az megállapodást, amely szerint Bukarest egymilliárd euró hitelt kap a Világbanktól – jelentette be Victor Ponta román miniszterelnök a szerdai kormányülés után.