Netanjahu: Előrelépés történt a Gázai övezetben fogva tartott túszok hazatérése ügyében
A Hamász fegyverszünetért cserébe adhat át túszokat Izraelnek.
A Hamász fegyverszünetért cserébe adhat át túszokat Izraelnek.
Részletek derültek ki az egyik, Hamász által elrabolt, magyar állampolgársággal is rendelkező túszról. Omri Miranról van szó, akinek a sztorija már ismert volt, de azt nem lehetett tudni, hogy magyar állampolgársága is van.
Az elmúlt napokban több mint száz embert evakuáltak az al-Shifa kórházból, amiről az IDF azt állította, alatta található a Hamász vezérközpontja, a WHO pedig azt mondta róla a "halál övezete". Az IDF vasárnap egy kutyára szerelt kamerával hatolt be a kórház alá, amiről azt nyilatkozták: terroralagutat találtak.
Sötét utazást tettek egyik traumatizált lakosságtól a másikhoz, írja a tudósítás szerzője.
A palesztin egészségügyi minisztérium nem erősítette meg a felvételek hitelességét.
Nem csak a brit lap, hanem többek közt az osztrák külügyminiszter és egy magas rangú brit katonai vezető is megszólalt az izraeli válság ügyében. A Washington Post szerint az első atombomba ledobása óta nem volt olyan veszélyes a nukleáris verseny, mint most. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Egy egyiptomi kórházba szállítják a csecsemőket.
A magyar kormány, a menekültkérdés és a titkosszolgálatok viszonyát elemzi a Daily Telegraph cikke. Ungvárról jelentkezik riporttal a Spiegel. Válaszokat kell adni az ukrajnai patthelyzetre, írja az Economist elemzője. A brit lap egy másik cikkében arról ír, meddig finanszírozhatja az ukrajnai háborút Vlagyimir Putyin. A Der Standard a globális Dél és a Nyugat konfliktusát elemzi az izraeli háború tükrében. Az egyik legismertebb izraeli író szerint az ország vezetése hibázott a Hamász támadása előtt. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az Egészségügyi Világszervezet felszólította Izraelt: fejezze be a harcokat a területen.
Az izraeli hadsereg (IDF) egy órát adott arra, hogy elhagyják a Gázai övezetben található Sifa Kórházat a betegek, a személyzet és az oda menekült civilek - közölte az Al-Dzsazíra pánarab tévécsatorna szombaton. Az izraeli hadsereg cáfolta az értesülést.
A jogszabály ellenben biztosítja a kormány működését legkésőbb február elejéig.
Irán mestertervéről, a Hezbollah és a Hamász szerepéről beszélt magyar újságíróknak, köztük a HVG munkatársának a nyugat-galileai ALMA Kutató és Oktatási központ alapító-elnöke, Sarit Zehavi. A nyugalmazott alezredes 14 évi katonai szolgálat után, egy évtizede hozta létre a magánadományokból működő intézményt, amely Izrael biztonsági kihívásaival foglalkozik az északi határnál.
Fadi Elhusseini, Palesztina magyarországi nagykövete arról beszélt, hogy az izraeli-palesztin konfliktus oka az, hogy Izrael megtagadta annak jogát, hogy a palesztinok saját államot hozzanak létre.
Lehet, hogy mégis Magyarország lesz az utolsó tagállam, amelyik megszavazza a svéd NATO-tagságot? Hová tűnhettek a Hamász-harcosok? Mi történik a gázai Al-Shifa kórház körül? Van-e a Nyugatnak életképes Ukrajna-stratégiája? Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Néhány nap alatt egész Izrael megismerte a Hamász által elhurcolt túszokat, akiknek sorsáért az egész társadalom aggódik. „Nem tudjuk, mi a megoldás, tárgyalás vagy erőszak” – mondta az egyik elrabolt férfi rokona a HVG helyszínen járt tudósítójának.
Biden találkozott a kínai elnökkel, Hszi Csin-pinggel való találkozás után azt közölte, mindent megtesz a Hamász által fogvatartott túszok kiszabadítása érdekében. Négy gyereket és két palesztin családtagjukat menekítette ki a magyar külügy Gázából.
Gideon Szár, az izraeli egységkormány ellenzékből érkezett tárca nélküli minisztere szerint a tűzszünet ugyanakkor rövid életű lesz.
A több mint 500 tisztviselő által benyújtott levélben előbb elítélték a Hamász terrortámadását, de utána felszólították az elnököt, hogy fékezze meg a Gázai övezet ellen zajló izraeli hadműveletet és követeljen azonnali tűzszünetet.
Az izraeli hadsereg szóvivője által elmondottakban az izraeli zsidóság döntő többsége bízik.
Hogy fest egy ország öt héttel a saját 9/11-e után? Kollégánk, Keresztes Imre múlt héten Izraelben járt, a Fülkében pedig elmesélte, hogyan határozza meg a túszok kérdése, mintsem a háború a mindennapokat, mi maradt a Gázai övezet melletti kibucokból, és miért nincs esély tűzszünetre a közeljövőben.